Hokej

Arizona bude možná hrát v pětitisícové hale, Marchand se týmu vysmívá

Arizona bude možná hrát v pětitisícové hale, Marchand se týmu vysmívá
Hokejisté Arizony | Zdroj: Profimedia.cz

Už před začátkem sezóny bylo jasné, že se Arizona bude stěhovat pryč ze své Gila River Areny, která pojme celkem 18 300 diváků. Nyní se situace vyvinula velice zajímavým směrem, Coyotes možná budou hrát v jen pětitisícové hale. Týmu se směje i samotný Brad Marchand.

Fanoušci Coyotes nepatří mezi ty nejvěrnější a nejbláznivější v celé lize. V obrovské aréně je letos průměrná návštěva něco málo nad 11 000 fanoušků. Od startu sezóny nicméně celek Karla Vejmelky hledá nové působiště pro sezónu 2022/23. 

Podle Craiga Morgana z webu gophnx.com je vedení klubu ve spojení s arizonskou státní univerzitou, která má hokejovou halu, ale pouze pro pět tisíc fanoušků. Byla by to naprostá rarita, kdyby se NHL hrálo na stadionu, který má menší kapacitu i než některé stánky v české extralize. 

Coyotes údajně vyjednávají o tříletém pronájmu s podmínkou na další čtyři roky, kdyby se stavba nové arény přímo pro hokejový tým v Arizoně prodloužila. Do Arizony si rýpl na twitteru například Brad Marchand.

Související obsah

"Jediný způsob, jak sehnat 5 000 fanoušků na jejich zápas, je rozdat 4 500 vstupenek zdarma. Takže by se nic moc nezměnilo," pronesl ironicky útočník Bostonu Bruins a spustil tak lavinu reakcí. K situaci se vyjádřil i zástupce komisaře NHL Bill Daly. 

"I když máme standardy arény, přistoupili bychom k celé situaci způsobem, který má vyhovět potřebám klubu při úspěšném přechodu na nové místo," řekl Daly. Pro NHL v pětitisícové hale se bude teprve hlasovat, údajně záleží na okolnostech.

Vedení Gila River Arény, kde Arizona působí od roku 2016, dalo již před startem sezóny najevo, že v další sezóně nechce Arizonu ve svých prostorech. Městu se pronájem Coyotes údajně nevyplatí, což je důvod hledání nových prostorů pro jeden z nejhorších celků letošní sezóny. 

Za Arizonu předvádí letos skvělé výkony Karel Vejmelka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události