ZOH Peking 2022

Česká výprava dorazila do dějiště ZOH, 138 sportovců bylo negativní

Dobrá zpráva přišla z dějiště zimních her od Českého olympijského výboru. Sportovci totiž dorazili do Pekingu a nikdo z reprezentantů nebyl testován pozitivně na covid-19. Výjimkou je jeden z hokejistů, ale u toho by neměl být problém, izolace jej nejspíše nečeká.

"Jsem velmi ráda, že sportovci i členové doprovodu doletěli do místa konání ZOH v pořádku a jejich popříletové testy jsou negativní. Opatření před letem i v letadle byla přísně nastavená a zjevně zafungovala," uvedla hygienička, epidemioložka a členka expertního týmu Lékařské komise ČOV Jarmila Rážová. 

Jediný problém je u zatím nejmenovaného hokejisty, ale nemělo by jít o žádné omezení. "Pouze jeden test s hraničními hodnotami CT cyklu podle pravidel pořadatelů zimních olympijských her je podle mě důsledkem nedávno prodělaného onemocnění covid-19 u daného sportovce a nepředpokládám, že by byl infekční," dodala Rážová. Anonymní hokejista prošel pěti negativními testy před odletem.

Související obsah

Do dějiště olympijských her odcestovalo celkem 139 sportovců a hned 138 z nich bylo testováno negativně. Hned po příletu se olympijská výprava vydala do jídelny a začala se zabydlovat ve vesnici. "Když jsme dostali výsledky, šli jsme se konečně najíst. Celá vesnice mi připomíná Vancouver 2010. Všechno je v budovách, jídelna má dvě patra, výběr jídla je perfektní. Všechno mi chutnalo," pronesl pro web olympijskytym.cz krasobruslař Michal Březina.

Podívejte se na reportáž o olympijských hrách v Pekingu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události