Tenis

První domácí vítězka po 44 letech. Bartyová ovládla Australian Open

První domácí vítězka po 44 letech. Bartyová ovládla Australian Open
Ashleigh Bartyová s trofejí pro vítězku Australian Open Zdroj: Profimedia

Světová jednička Ashleigh Bartyová poprvé v kariéře ovládla Australian Open. Jakožto Australanka se stala první vítězkou po dlouhých 44 letech a připsala si svůj třetí grandslam v kariéře. Ve finále porazila Američanku Danielle Collinsovou 6:3 a 7:6 a za celý turnaj neztratila ani set.

Bartyová byla velkou favoritkou zápasu i celého turnaje. A Australanka po celý turnaj předváděla skvělou show, ačkoliv ve finále se nadřela možná víc, než čekala. První set zvládla v poměru 6:3, když rozhodl jeden jediný brejk.

Ve druhém setu to ale bylo úplně o něčem jiném. Americká tenistka se dostala do vedení 5:1 a měla dva brejky v zádech. Jenže světová jednička předvedla parádní obrat. Odstranila chyby, které ji provázely v úvodu druhé sady, a dostala se opět do pohody.

Srovnala stav na 5:5, poté si obě hráčky udržely servis a šlo se do zkrácené hry. Tam 25letá tenistka dominovala, zvítězila 7:2 a celý zápas zakončila skvělým prohozem. Bartyová tak zvládla i třetí grandslamové finále, do kterého se dostala. V roce 2019 porazila ve finále French Open Markétu Vondroušovou a loni na Wimbledonu Karolínu Plíškovou.

Stala se tak první Australankou po 44 letech, která vyhrála úvodní grandslam sezony. Poslední domácí hráčkou byla Christine O'Neilová. Navíc Bartyová ztratila za celý turnaj jen 33 gemů a zcela zaslouženě se tak raduje z titulu. Spokojená ale bude jistě také Collinsová, která se díky finálové účasti posune do nejlepší desítky.

Australian Open – finále žen:

A. Bartyová – D. Collinsová 6:3, 7:6(2)

V mužském finále nastoupí Rafael Nadal, který zabojuje o rekordní 21. grandslam:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události