Další sporty

Vítěz Tour de France málem ochrnul, po pádu absolvoval první úspěšnou operaci

Vítěz Tour de France málem ochrnul, po pádu absolvoval první úspěšnou operaci
Zdroj: Profimedia

V pondělí obletěla cyklistický svět hodně špatná zpráva. Vítěz Tour de France z roku 2019 Egan Bernal v rodné Kolumbii narazil s kolem do autobusu veřejné hromadné dopravy a byl s těžkými zraněními okamžitě převezen do nemocnice. Tam absolvoval operaci páteře a nohy a další zákroky ho ještě čekají. Sám slavný cyklista dokonce přiznal, že málem skončil na vozíčku.

Pětadvacetiletý kolumbijský cyklista se mezi světové superstar ve svém sportu zapsal, když v roce 2019 opanoval Tour de France a roku 2021 Giro d'Italia. 

Toto pondělí mu však hrozilo, že bude muset své kolo pověsit na hřebík. Šlo mu totiž o život. V rodné Kolumbii totiž mladý jezdec narazil do zaparkovaného autobusu veřejné dopravy. Nehoda byla tak těžká, že musel být rodák z Bogoty převezen do nemocnice, kde bleskurychle musel na operační stůl. 

Související obsah

​Lékaři mu operovali poraněnou páteř, koleno a kotník. Jak na svém twitteru Bernal později přiznal, šlo mu při náročné operaci o hodně. "Na pětadevadesát procent mi hrozilo, že se stanu paraplegikem. Při tom, co mám nejradši, jsem málem přišel o život," napsal na svém twitteru. "Chci poděkovat klinice i všem jejím specialistům za to, že dokázali nemožné, i své rodině a dalším lidem," doplnil poděkování těm, kdo se o něj po hrůzostrašném karambolu starali. 

Teď by měl jezdec stáje Ineos Grenadiers prodělat ještě dvě menší operace. Po té první se zotavuje na jednotce intenzivní péče a skvěle reaguje na léčbu. Vypadá to, že by se ze zranění mohl dostat. 

Cyklista Egan Bernal se postupně stal hvězdou světové cyklistiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události