Milánské derby ovládlo hostující AC. Dvěma góly rozhodl Olivier Giroud

Velkým tahákem sobotního programu ve fotbalové Evropě byl souboj mezi prvním Interem Milán a hostujícím AC. Obhájce titulu byl v prvním poločase lepším celkem a dokonce se prosadil gólově, ale v závěru duelu ukázal svou kvalitu Olivier Giroud, který nastřílel dvě branky a zamíchal s bojem o italský titul.

Inter se dostal do vedení již v desáté minutě, ale Dumfries se radoval předčasně. Perišic totiž našel nizozemského krajního obránce až poté, co byl sám předtím v ofsajdové pozici. Černo-modří pokračovali v aktivním fotbale. O pár minut později zakončoval ve vápně jen vedle levé tyčky Barella.

Mike Maignan nadále držel hostující celek. Dumfries opět prošel do vápna a nyní střílel nártem, ale mistr Francie s Lille předvedl parádní zákrok. Na druhé straně to z dálky zkusil Tonali, ale Handanovič byl na svém místě a míč vyrazil.

Do poločasu se přecijen změnilo skóre utkání. Po standardní situaci se dostal míč do vápna, kde byl nejaktivnější chorvatský křídelník Ivan Perišič. Jeho bomba se dostala do branky a obhájce italského titulu šel do kabin s vedením 1:0.

​Druhý poločas dlouho nic nenabízel, ale o něco aktivnější byl AC Milán. Vše se mělo změnit až na startu poslední patnáctiminutovky. Rossoneri se dostali do postupného útoku, Díaz zpoza vápna zakončoval, ale rána byla ztečována. Naštěstí pro hosty se balon dostal přímo k Giroudovi, jenž vyrovnal.

Od někdejšího kanonýra Arsenalu či Chelsea to ovšem nebylo vše. O tři minuty později se totiž francouzský kanonýr prosadil podruhé a ACM díky němu šlo do trháku 2:1. Rossoneri si nakonec došli pro tři body, kaňkou je vyloučení Hernándeze v páté nastavené minutě.

Ve třetím utkání italské Serie A vyzvala Fiorentina na domácím pažitu Lazio Řím už bez kanonýra Dušana Vlahoviče. Skóre otevřel až ve druhém poločase Milinkovič-Savič, kterého poté doplnil střelec Ciro Immobile. Třetí gól si vstřelili domácí sami, a tak prohráli 0:3.