Utkání hvězd dominovala Metropolitní divize. Giroux získal ocenění MVP

Tým Metropolitní divize ovládl All-Star Game, když ve finále porazil Centrální divizi 5:3. Činil se zejména útočník Philadelphie Flyers Claude Giroux, který ve finále vstřelil dva góly a stal se i MVP (nejužitečnějším hráčem) celého Utkání hvězd.

34letý forvard Flyers si letošní All-Star Game opravdu užil. Skóroval už i v semifinále proti Pacifické divizi, celkově pak zaznamenal tři góly a jednu přihrávku. Giroux byl zároveň kapitánem vítězné Metropolitní divize, jelikož Alexander Ovečkin dostal covida a Utkání hvězd se nemohl zúčastnit.

Ve finále si Metropolitní divize počínala velice zkušeně a po prvním poločase zápasu, který se hrál na 2x10 minut a při hře 3 na 3, vedla už 4:2. Za Centrální divizi sice ještě dokázal snížit Pavelski. Ale po gólu již zmíněného Girouxe zvítězila Metropolitní divize 5:3.

Semifinále

Metropolitní divize se v souboji o finále utkala s Pacifickou divizí a už po třinácti vteřinách se dostala do vedení zásluhou Toma Wilsona. Pacifická divize pak sice srovnala, ale následně zase udeřila Metropolitní divize, když se trefil Giroux a Aho. Ve druhém poločase tohoto speciálního zápasu se pak dvakrát prosadil také Jack Hughes, Metropolitní divize tak nakonec zvítězila 6:4.

​To Centrální divize si v semifinálovém klání zase poradila s Atlantickou divizí 8:5. Řádil především rychlík ze St. Louis Jordan Kyrou, jenž zaznamenal dva góly a dvě asistence. Dalším dvougólovým střelcem byl pak také Alex DeBrincat z Chicaga.

NHL All-Star Game - výsledky:

Finále:

Tým Metropolitní divize – Tým Centrální divize 5:3
Branky: 1. Kuzněcov (F. Andersen), 4. Giroux (Werenski), 5. Kreider (J. Hughes), 8. J. Hughes (Aho), 13. Giroux (Guentzel) – 2. Keller (Josi, Pavelski), 6. Kadri (Connor, Kyrou), 12. Pavelski (Kaprizov)

Semifinále:

Pacifická divize – Metropolitní divize 4:6
Branky: 3. T. Meier (T. Terry, J. Gaudreau), 13. Marchessault (Draisaitl), 15. Jordan Eberle (T. Meier), 20. Mark Stone (Marchessault) – 1. T. Wilson (Kuzněcov), 4. Giroux (Werenski), 4. Aho (Guentzel), 17. J. Hughes (Pelech), 18. Guentzel (Giroux), 19. J. Hughes (Kreider).

Centrální divize – Atlantická divize 8:5
Branky: 3. Kyrou (Keller, DeBrincat), 6. DeBrincat (Kyrou, Keller), 6. Kadri (Makar), 14. Connor (Kadri), 17. Kyrou (Josi, Pavelski), 18. Josi (Kyrou), 19. DeBrincat (Kaprizov), 20. Pavelski (Makar, Kaprizov) – 4. Huberdeau (Matthews), 10. Matthews (Huberdeau, Hedman), 12. Bergeron (J. Campbell, Dahlin), 17. Dahlin, 18. Stamkos (B. Tkachuk).