Další sporty

Životní výkon Březinové nestačil, Češi v soutěži krasobruslařů končí

Životní výkon Březinové nestačil, Češi v soutěži krasobruslařů končí
Krasobruslařka Eliška Březinová Zdroj: profimedia.cz

Češi skončí v týmové soutěži krasobruslařů na olympijských hrách v Pekingu na 8. místě. Eliška Březinová sice zajela skvělý krátký program, po kterém si připsala životní bodový výsledek, i tak ale do finálové pětky nepoustoupila. Závod po dvou dnech vede Ruský olympijský výbor.

Česká krasobruslařka zkusila v krátkém programu zajet složitější jízdu a risk jí vyšel, když si vyjela 61,05 bodu, což je její osobní maximum. Ani tento výsledek ale nestačil na postup do finálové pětice a český tým tak končí v týmové soutěži na celkovém osmém místě.

V závodě zatím vedou Rusové. Za ženy zajela úchvatný krátký program 15letá závodnice Valjevová, která druhou Japonku Higučiovou porazila o téměř 16 bodů. V následných volných jízdách mužů byl pak Mark Kondratjuk z Ruského olympijského výboru na druhém místě. Tuto disciplínu vyhrál Japonec Kagijama.

Související obsah

Týmová soutěž pokračuje v pondělí, kdy se představí ještě sportovní dvojice a taneční páry. Závod se však bude týkat už pouze pěti postupujících, tedy Rusů, Američanů, Japonců, Kanaďanů a Číňanů.

Krasobruslařka Eliška Březinová byla hostem pořadu Nastavený čas:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události