Real Madrid

Barcelona si vyšlápla na Atlético Madrid, Real spasil krásný gól Asensia

Barcelona bere v lize body po osmé v řadě. Tentokrát překonala v boji o pozice rivala Atlético Madrid vysoko 4:2. Se třemi body poskočila na čtvrté místo tabulky, zatímco poražený celek sestoupil na příčku pátou. Real Madrid se trápil s Granadou, ale nakonec vyhrál po krásné brance Marca Asensia.

Ve 23. kole španělské LaLigy otevřeli skóre hosté z Atlética, kteří se dostali do vedení díky trefě Carrasca z 8. minuty. Ten dostal přihrávku z pravé strany a placírkou zacílil přesně do sítě.O dvě minuty později ale Barca vyrovnala. Dani Alves posadil balon na kopačku Jordiho Alby, který parádním volejem ke vzdálenější tyči srovnal s Atléticem krok. Ze strany katalánského celku to zdaleka nebylo vše. Ve 21. minutě otočil průběžný stav po gólové hlavičce Gavi Paéz.

Chvíli před koncem prvního poločasu svěřenci trenéra Xaviho navýšili náskok. Ferran Torres sice nezakončil úspěšně, k míči se ale dostal Ronald Araújo a zamířil za Oblakova záda. Jak Barcelona skončila poločas, tak odstartovala ten druhý. Ve 49. minutě předvedl parádní přízemní dělovku z hranice vápna Dani Alves, který o 20 minut později opustil hřiště po inkasování červené karty, a Katalánci tak odskočili na rozdíl tří gólů. Atlético v 58. minutě vykřesalo naději. Po hlavičce z bezprostřední blízkosti se zapsal mezi střelce Luis Suárez, skóre však už jen upravil na finální 2:4.

Alves nebyl jediný, koho sudí Jesús Manzano potrestal kartou. Za příliš horlivé chování a opuštění vymezeného prostoru obdržel žlutou kartu trenér Xavi. Brzy po poledni se utkala Valencia se San Sebastianem. Utkání ale skončilo bez branek, a tak oba týmy braly po bodu za remízu.

Real Madrid mohl po zaváhání Sevilly odskočit na čele ligové tabulky, ale proti Granadě se velice dlouho trápil a vypadalo to, že duel směřuje do bezbrankové remízy. Bílý balet nakonec spasil Marco Asensio, který se v poslední dvacetiminutovce parádně prosadil šajtlí. Tým Carla Ancelottiho vede LaLigu aktuálně o šest bodů.