Fotbal

Sparta se musí v derby obejít bez mladé hvězdy. Disciplinárka žádosti nevyhověla

Sparta se musí v derby obejít bez mladé hvězdy. Disciplinárka žádosti nevyhověla
Tomáš Čvančara v dresu Sparty Zdroj: Profimedia

Fotbalovou Spartu čeká v následujících týdnech velmi náročný program, který může zásadně napovědět, jestli sezona skončí pro pražský tým úspěchem, či nikoli. Hned v prvním zápase na této strastiplné cestě, což je pohárový duel proti Slavii, se ale bude muset obejít bez mladého reprezentanta Tomáše Čvančary, který si přenáší disciplinární trest ještě z působení v Jablonci. Sparta se sice pokoušela odvolat, ale neúspěšně.

Na první soutěžní start za Spartu si bude muset Tomáš Čvančara ještě počkat. Stále totiž pyká za nevybíravý zákrok ze závěru podzimní části, kdy nešetrně přišlápl hráče Teplic Jana Shejbala a od disciplinární komise dostal trest na tři zápasy. První utkání si odseděl ještě před zimní přestávkou a nyní musel vynechat i první jarní kolo proti Českým Budějovicím. 

Jelikož není situace Sparty, co se týče útočníků, aktuálně úplně příznivá, pokusila se požádat o zkrácení trestu, aby mohl 21letý hrotový útočník nastoupit do středečního čtvrtfinále ligového poháru proti Slavii. Matěj Pulkrab totiž poslední ligové utkání zmeškal kvůli nemoci, Lukáš Juliš se zotavuje po zranění a Adama Hložka by trenér Vrba nejradši viděl na jiné pozici. Disciplinární komise ale žádost pražského klubu zamítla. 

Související obsah

"Sparta svou žádost podala a my jsme v pondělí hlasováním per rollam zamítli. K podmíněnému upuštění od trestu přistupujeme ve velice výjimečných případech a tento k nim nepatří," zdůvodnil rozhodnutí předseda komise Richard Baček. 

"Pokud si dobře pamatuju, od trestu jsme upustili jen ve dvou případech. U Davida Lafaty, kde jsme přihlédli k tomu, že šlo o trest, který přesahoval do nového ročníku. A pak u jednoho druholigového hráče, kde jsme později zjistili, že následky protihráče nebudou takové, jak se v době vynesení verdiktu zdálo," uzavřel Baček.

Tomáš Čvančara si tak první ostrý zápas nejspíše odbyde až v neděli proti Viktorii Plzeň, což bude pro Spartu další nesmírně důležitý zápas. V případě porážky by se jí soupeř totiž vzdálil na sedm bodů. Mladý útočník si už ale nový dres vyzkoušel v přípravě, když ve třech zápasech dvakrát skóroval. 

Sparta v přípravě nadělila Chrudimi bůra. Trefil se i Čvančara. 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události