Fotbal

Barcelona je blízko štědré sponzorské smlouvě. Změnila by i název stadionu

Barcelona je blízko štědré sponzorské smlouvě. Změnila by i název stadionu
Barcelona se raduje z gólu proti Dynamu Kyjev | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Barcelona musela v posledních měsících čelit velkým finančním problémům, kvůli kterým jí hrozil i bankrot. Pomoci ven z této nelehké situace by jí měla společnost Spotify, která se zabývá streamováním a podcastingem hudby. Katalánskému klubu by do kasy mělo přitéct 237 milionů liber (6,8 miliardy korun) a stadion by se pro příští sezonu přejmenoval na Spotify Nou Camp.

Pokud se informace rádia RAC1 potvrdí, měl by aktuálně čtvrtý tým La Ligy podepsat smlouvu na tři roky, díky které si vydělá výše zmíněnou částku. Kromě úpravy názvu stadionu by byl název nového sponzora i na dresech mužského a ženského týmu.

Až do roku 2006 byly dresy Barcelony zcela "neposkvrněny" názvem sponzora. To se poprvé změnilo v roce 2006, když se na trikotech katalánského klubu objevila charitativní společnost Unicef. O pět let později podepsal jeden z nejslavnějších fotbalových klubů spolupráci s Quatar Foundation, který se poté přejmenoval na Quatar Airways. V roce 2017 pak místo na dresech Barcelony zaujal Rakuten, který přispíval do pokladny 55 milionů euro (1.3 miliardy korun) za sezonu, ale po minulém ročníku se spolupráce rozpadla. 

Související obsah

​​Nyní to vypadá, že je Barcelona blízko dohodě se společností Spotify, jejíž majitel Daniel EK měl před pár měsíci v plánu koupit londýnský Arsenal za dvě miliardy liber (60 miliard korun), ale současný vlastník The Gunners Stan Kroenke sdělil, že klub není na prodej. 

Barcelona během zimního přestupního období přivedla hned několik nových hráčů. Klub posílili křídelníci Ferran Torres, který přišel z Manchesteru City za 55 milionů euro (1,3 miliardy korun), a Adama Traoré z Wolverhamptonu, jenž bude ve Španělsku hostovat. Zadarmo pak Barcelona podepsala Pierra-Emericka Aubameyanga, který rozvázal smlouvu s Arsenalem. 

Barcelona si v posledním ligovém kole poradila s Atléticem Madrid 4:2.

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události