MMA

Šampion bude druhým nejplacenějším zápasníkem. Gratuloval mu McGregor

Šampion bude druhým nejplacenějším zápasníkem. Gratuloval mu McGregor
Israel Adesanya Zdroj: Profimedia

Jen pár dní před titulovou obhajobou ve střední váze podepsal Israel Adesanya tučnou smlouvu, která jej v organizaci UFC udrží na několik následujících let. Podle zdrojů by se měl stát druhým nejvýdělečnějším zápasníkem současnosti. Na prvním místě zůstává nadále fenomenální Conor McGregor, který mu k novému podpisu již gratuloval.

Podle renomovaného novináře Aarona Bronstetera se Adesanya stane jedním z nejlépe placených MMA zápasníků celé historie. Nigérijský rodák navíc pronesl na tiskové konferenci před UFC 217, kde je hlavník tahákem, že bude druhým nejlépe placených zápasníkem současnosti. Částku a délku dohody neuvedl.

Adesanya kontrakt uvedl jako "sakra obrovský" a podepsal jej s agenturou Paradigm Sports Management. "Jsem rád, že jsme se dohodli na této smlouvě," pronesl hned po podpisu dlouhodobého kontraktu. V UFC jej tak ještě nějakou dobu určitě uvidíme, již následující víkend se navíc postaví Robertovi Whittakerovi v obhajobě titulu střední váhy. 

Související obsah

K podpisu nové smlouvy se vyjádřil také Conor McGregor, který je aktuálně nejlépe placeným zápasníkem MMA. "Nemohu se dočkat, až uvidím Izzyho Stylea zpátky v oktagonu," začal legendární Ir. "Jeden z mála bojovníků, který stále předvádí skvělé výkony na vrcholu," napsal rodák z Dublinu na svém osobním Twitteru.

Dvaatřicetiletý Adesanya má v profesionální kariéře rekord 21 výher a pouhé jedné prohry, kterou si v minulém roce připsal proti Janovi Blachowiczovi na UFC 259. Na tomto galavečeru se pokoušel získat druhý titul ve druhém váhové kategorii v UFC. Aktuálně je šampionem střední váhy a již 12. února bude pás obhajovat.

Letos bude bojovat o titul v UFC také první Čech - Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události