Hokej

Marchand zná trest za své řádění. Fanouškům se to zdá málo

V noci ze středy na čtvrtek bostonský útočník Brad Marchand čelil sezení u disciplinární komise a moc dobře na něm nepochodil. Za své neomluvitelné chování, kdy udeřil brankáře Pens pěstí a následně mu píchl hokejkou do masky, dostal poměrně krutý trest. Některým se ovšem zdá mírný.

Samotný aktér se ale nemůže ničemu divit. Tato vyhrocená situace určitě není první ani poslední, ve které se tento muž objevil. Marchand je pro fanoušky vskutku kontroverzní postava. Jednou dokáže předvést hokej na světové úrovni a podruhé zase okrade fanouška o puk. Celou situaci přitom vyprovokoval jen proto, že ho Jarry vychytal v gólové šanci.

Medvědi se bez své třiašedesátky budou muset obejít šest zápasů. Pro útočníka je trest jistě přijatelný, ale vůbec si neuvědomil, že tím oslabí celé mužstvo. Tento forvard se sice občas nechá unést emocemi možná víc, než je zdrávo, ale ve většině utkání Bruins má na ledě klíčovou roli. Na druhou stranu bude mít někdo jiný možnost podívat se do elitní lajny, což se v našlapané první pětce Bostonu často nestává.

Související obsah

Reakce na fanoušků na sociálních sítích jsou rozporuplné. Polovina Marchanda miluje a polovina nenávidí. "Měli by mu dát trest po zbytek sezóny," reaguje jeden. "Měl by sedět ještě déle, vždyť mohl Jarrymu vážně ublížit," zlobí se další. Najdou se ovšem i tací, kteří ho brání. Na Marchandovo jednání si holt každý divák musí udělat obrázek sám.​

TN.cz, Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události