ZOH Peking 2022

Fernstädtová je v polovině skeletonského závodu, aktuálně jí patří sedmé místo

Fernstädtová je v polovině skeletonského závodu, aktuálně jí patří sedmé místo
Anna Fernstädtová na pekingské olympijské trati | Zdroj: Profimedia.cz

Celkem čtyři jízdy čekají ženské skeletonistky na olympijské trati v Pekingu, kde o cenné kovy bojuje i česká závodnice Anna Fernstädtová, která v úvodní jízdě sice dvakrát zaškobrtla, ale nakonec dojela v šestém nejrychlejším čase. Ve druhém závodě si pohoršila o jeden flek, na medaili ztrácí dvaadvacet setin.

Jako třetí se na trať dostala mladičká Číňanka Zhao Dan, která se velice dlouho držela na prvním místě a nedostala se před ní ani favoritka Bosová, která byla po první jízdě nakonec až na desátém místě. Domácí skeletonistku nakonec překonala až v jedenácté jízdě Kanaďanka Rahnevová, na druhý flek pak dobruslila Australanka Narracottová. 

Pak už byl čas česko-německé závodnice, která nezačala vůbec slavně a na první desítku to nějakou dobu nevypadalo. Pětadvacetiletá Fernstädtová nicméně zrychlovala a i přes menší škobrtnutí dojela v šestém nejlepším čase se ztrátou pouhých devíti setin na třetí místo. Druhá jízda byla v olympijském programu na 4:00 českého času. 

Související obsah

Ve druhém závodě jela česká skeletonistka až ze čtrnáctého místa a dostala se na průběžné třetí místo. Pětadvacetiletou závodnici nicméně poté předjely další čtyři soupeřky, a tak je z toho po polovině celého závodu sedmé místo se ztrátou dvaadvaceti setin na medaili. Fernstädtová tak může nadále věřit v cenný kov. 

Třetí a čtvrté kolo se jede v sobotu 12. února v příznivé časy pro evropského fanouška. Třetí závod by měl začít ve 13:20, čtvrtý o hodinu a půl později. Časy ze všech závodů se sčítají. 

​Anna Fernstädtová sní o olympijské medaili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události