ZOH Peking 2022

Češky ve sprintu potopila střelba, nejlepší byla pětadvacátá Charvátová

Češky ve sprintu potopila střelba, nejlepší byla pětadvacátá Charvátová
Biatlonistka Lucie Charvátová. Zdroj: Profimedia.cz

Biatlonový sprint se kvartetu českých reprezentantek na olympijských hrách v Pekingu příliš nepovedl. Markéta Davidová minula čtyři terče a závod si pokazila střelecky. Jessica Jislová a Lucie Charvátová sice zapsaly pouze po jedné chybě, nestačily ale běžecky. Nejlepší Charvátová tak brala pětadvacáté místo. Zlato získala Marte Olsbuové Röiselandová.

Do závodu ve sprintu jako první z Češek vyrazila Markéta Davidová a běžecky se jí dařilo velmi dobře, na první střelecké položce přišlo pro české fanoušky zklamání. Česká reprezentantka dvakrát chybovala a musela na dvě trestná kola. Stejný počet terčů minula i při druhé střelbě a definitivně se připravila o dobré umístění. Do cíle dojela na 13. příčce, postupně se ale začala výsledkovou listinou propadat. V konečném pořadí jí patřilo až umístění ve čtvrté desítce.

Jessica Jislová sice na střelnici chybovala pouze jednou, kvůli pomalejšímu běhu ale rovněž skončila hluboko v poli poražených. Střelecky se tentokrát dařilo Lucii Charvátové, jež měla zaděláno na výborný výsledek, na druhé položce však netrefila úplně poslední terč a musela na trestné kolo. Obvykle výborná běžkyně se však tentokrát nemohla o běh opřít a nakonec skončila pětadvacátá. Nejhůř si vedla Tereza Voborníková, ta zapsala až 58. příčku.

Související obsah

Závod s přehledem opanovala Marte Olsbuové Röiselandová, která si dojela pro zlato díky čisté střelbě i rychlému běhu. Stříbrnou medaili si pověsí na krk Elvira Öbergová, z bronzu se raduje Italka Dorothea Wiererová

Výsledky biatlonového sprintu žen na ZOH v Pekingu:

1. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) 20:44,3 (0)
2. Elvira Öbergová (SWE) +30,9 (0)
3. Dorothea Wiererová (ITA) +37,2 (0)

---

25. Lucie Charvátová (CZE) +1:51,3 (1)
31. Jessica Jislová (CZE) +1:58,4 (1)
41. Markéta Davidová (CZE) +2:27,5 (4)
58. Tereza Voborníková (CZE) +2:46,6

Češi nosí v Pekingu speciální kolekci oblečení. Jak vznikala a jaké jsou její ideje?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události