ZOH Peking 2022

Pančochová do finále big airu nepostoupila. Chyběla jí dvě místa

Pančochová do finále big airu nepostoupila. Chyběla jí dvě místa
Šárka Pančochová při kvalifikaci big airu | Zdroj: Profimedia

Neúspěšnou kvalifikaci má za sebou česká snowboardistka Šárka Pančochová na olympijských hrách v Pekingu. V disciplíně big air se snažila proklouznout mezi nejlepší dvanáctku. První skok se jí vůbec nevydařil. V dalších dvou sice došlo ke zlepšení, ale nakonec to stačilo pouze na 14. místo. Na finálovou dvanáctku jí chybělo 4,5 bodu.

Pančochová se na svůj první skok vydala jako jedenáctá v pořadí. Jenže první pokus jí vůbec nevyšel. Stylově to nebylo vůbec vydařené, jelikož se při grabu hodně přetočila, navíc se jí nepovedl ani dopad. Získala tak pouhých 20,75 bodu a po prvním kole byla průběžně na 22. místě.

Druhý skok už byl o poznání vydařenější. Češka předvedla backside 720 s melone grabem, vše bylo v pořádku jak ve vzduchu, tak při dopadu a obdržela od rozhodčích 62,75 bodu.

Související obsah

​I třetí pokud se Pančochové poměrně povedl. Při frontside 720 může litovat pouze toho, že její tail grab byl pouze letmý, ale i tak získala 60,25 bodu a posunula se na průběžné 12. místo. Celkově tak zapsala 123 bodů, což v konečném zúčtování stačilo na 14. místo a postup jí unikl o 4,5 bodu. Kvalifikace ovládla Novozélanďanka Zoi Sadowská Synnottová.

Šárka Pančochová už získala stříbro na prestižních X Games:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události