Torontské duo K + K skórovalo. Maple Leafs urvali triumf

Hokejista Ondřej Kaše pomohl Torontu k výhře nad Seattlem jedním gólem. Zdroj: Profimedia.cz

Útočníci Toronta Ondřej Kaše a David Kämpf se zapsali mezi střelce v duelu proti Seattlu. Maple Leafs tak i díky nim zvítězili 6:2. Další čeští hráči vyšli bodově naprázdno včetně Tomáše Hertla, jehož San Jose prohrálo s Edmontonem 0:3.

V zápase mezi Seattlem a Torontem se jako první prosadili hráči Maple Leafs, které dostal do vedení už ve 4. minutě po ráně z levého kruhu Kerfoot. Seattle sice vzápětí srovnal, ke slovu se ale ještě v první třetině dostali opět Javorové listy. Hráči hostujícího celku v 11. minutě díky Buntingově bekhendové střele znovu získali těsný náskok, v čase 14:03 jej zvýraznil český útočník Ondřej Kaše, který skóroval po šťastném odrazu od brusle.

V dalším průběhu utkání Toronto ještě navýšilo náskok. U branky na 5:1 se do střelecké listiny zapsal další český hráč David Kämpf. Ten obdržel krásnou nahrávku do předbrankového prostoru a nekompromisně zacílil za Driedgerova záda. Tým Kraken sice ještě jednou udeřil, Toronto ale zpečetilo výsledek šestou trefou a vyhrálo 6:2.

​Minnesota přestřílela Detroit vysoko 7:4. Do divokého utkání naskočil i Čech Filip Zadina, jenž strávil na ledě necelých 14 minut, ale neskóroval. Hattrickem se blýskl Američan Matthew Boldy.

Neprosadil se ani Dominik Kubalík, který se svým Chicagem změřil síly s Winnipegem. S Blackhawks ale mohl český forvard alespoň oslavit vítězství 3:1, které gólově zařídili Kane, DeBrincat a Hagel.

Bodově naprázdno pak vyšel útočník Tomáš Hertl. Jeho San Jose totiž nedokázalo proti Edmontonu ani jednou skórovat a prohrálo 0:3.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Minnesota Wild – Detroit Red Wings 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 6. Boldy (K. Fiala, F. Gaudreau), 9. Boldy (Zuccarello, Spurgeon), 25. Kaprizov (Zuccarello), 39. Boldy (Spurgeon, Zuccarello), 48. J. Eriksson Ek (Boldy, Kaprizov), 60. Kaprizov (J. Eriksson Ek), 60. Hartman – 2. Dylan Larkin (Seider), 5. G. Lindström (Bertuzzi, M. Staal), 50. L. Raymond (Dylan Larkin, Seider), 59. Gagner (Fabbri)

Seattle Kraken – Toronto Maple Leafs 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Järnkrok, 47. McCann (Giordano, Järnkrok) – 4. Kerfoot (Tavares, Liljegren), 12. Bunting (Matthews, Marner), 15. O. Kaše (Bunting, Spezza), 30. Marner (W. Nylander, Marner), 44. Kämpf (Marner), 59. Muzzin (Liljegren, W. Nylander)

Winnipeg Jets – Chicago Blackhawks 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 47. Scheifele (N. Schmidt, Wheeler) – 31. P. Kane (Dach, McCabe), 50. DeBrincat, 60. Hagel (P. Kane, M.-A. Fleury)

San Jose Sharks – Edmonton Oilers 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)