ZOH Peking 2022

Ruska Valijevová je po krátkém programu první, Březinová zajela životní jízdu

Ruska Valijevová je po krátkém programu první, Březinová zajela životní jízdu
Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová Zdroj: profimedia.cz

Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová, která má pozitivní dopingový nález, skončila v krátkém programu na olympijských hrách v Pekingu na prvním místě. 15letá Ruska sice chybovala u prvního skoku, pak ale zajela skvělou jízdu, a vede tak o dva body před krajankou Ščerbakovovou. Výborný krátký program má za sebou také Eliška Březinová.

25letá česká krasobruslařka má na olympiádě v Pekingu skvělou formu. Březinová v krátkém programu žen zajela úchvatnou jízdu a svůj osobní rekord si vylepšila o tři body. S výsledkem 64,31 bodu jí tak před volnými jízdami patří skvělé 12. místo.

Mnoho fanoušků pak bylo zvědavých, jak si povede 15letá Kamila Valijevová, u níž byl prokázán pozitivní dopingový nález. I přes prokázaný doping se Valijevová mohla zúčastnit soutěže, jelikož kvůli svému nízkému věku dostala výjimku. Arbitrážní soud výjimku povolil z důvodu, že zakázání startu by mohlo mladičké krasobruslařce způsobit nenapravitelnou škodu. Pokud ovšem Valijevová vybojuje cenný kov, neproběhne slavnostní ceremoniál s předáváním medailí, stejně jako tomu bylo u týmové soutěže, kterou vyhráli Rusové s Valijevovou v týmu.

Související obsah

​Ruská krasobruslařka i přes chybu na prvním skoku tíhu okamžiku zvládla a s výkonem 82,16 bodu se zařadila na první místo. Kromě solidní jízdy však byly na tváři Valijevové vidět i jisté rozpaky, které jsou pravděpodobně spojené s událostmi posledních dní.

Podívejte se, jaké oblečení nosí čeští olympionici v Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události