Fotbal

Hvězda Bayernu obviněna ochránci zvířat, semeno koňů prodává za tisíce

Hvězda Bayernu obviněna ochránci zvířat, semeno koňů prodává za tisíce
Zdroj: profimedia.cz

Po kauze obránce West Hamu Kurta Zoumy, který týral své kočky, čelí obvinění z krutého zacházení se zvířaty další fotbalová hvězda. Tentokrát se měl provinit německý reprezentant a hráč Bayernu Mnichov Thomas Müller se svou ženou, kteří prodávají zmražené koňské semeno a měli se zvíře nutit k “nepřirozených sexuálním aktům“.

Müllerovi byli obvinění mezinárodní organizací bojující za práva zvířat PETA poté, co se zranil jejich kůň D´ Avie před obdobím vhodným pro reprodukci.

“Bohužel během pokusu při přípravě na rozmnožování uklouzl a dramaticky spadl na bok. Během sezóny rozmnožování nebude k dispozici. Utrpěl zranění v oblasti kopyta a příští měsíce bude odpočívat,“ informovali Müllerovi o stavu svého koně.

Zranění přitáhlo pozornost ochránců zvířat, které znepokojily praktiky, jaké pár k získání semene používá. PETA tvrdí, že zranění se dalo předejít a zvíře bylo nuceno k “nepřirozeným sexuálním aktům“.

“Je nechutné, že sebe se nazývající milovníci koňů nutí zvířata ve své péči k takovým nepřirozeným sexuálním aktům v záměru maximálního profitu,“ řekla mluvčí PETA Jana Hogerová. Navzdory obvinění se zatím neobjevily důkazy potvrzující  pochybení Müllerových. 

Související obsah

Müller se svou ženou, která je úspěšnou jezdkyní a trenérkou, vlastní v Německu farmu a stáje. Mezi jejich koně patří například D´Avie, Four Roses a Bowmora. Dávku zmraženého semena svých hřebců prodávají v přepočtu téměř za pět tisíc korun.

Müllerův Bayern Mnichov naposledy nečekaně padl s jedenáctým týmem tabulky 2:4:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události