Liga mistrů: Bayern na poslední chvíli zachránil remízu, Liverpool porazil Inter

Osmifinálové boje Ligy mistrů pokračují. Salcburk doma přivítal Bayern Mnichov a první setkání po dvou letech skončilo remízou 1:1. Inter Milán doma padl s Liverpoolem 0:2.

Naposledy se Salcburku podařilo německý velkoklub porazit v roce 2014 (3:0), poté v roce 2020 ve skupinové fázi Ligy mistrů dvakrát padl 1:3 a 2:6. Tentorkát šel do vedení ve 21. minutě.

Junior Adamu si ve vápně doběhl k tečované přihrávce a gólmana obstřelil technickou k pravé tyči. Záhy to už mohlo být o dva góly, když Aaronson ze vzdálenosti pokutového kopu poslal kousavou střelu, Ulreich ale protentokrát svou svatyni uhlídal a střelu vyrazil.

Bayern v druhé půlce dlouho hledal cestu k vyrovnání. To přišlo až v samotném závěru. Ke skákavému balónu se ve vápně jako první dostal Kingsley Coman a z bezprostřední blízkosti zachránil Bayernu bod.

Střetnutí Interu, který se do play-off Ligy mistrů podíval po desetileté odmlce, s Liverpoolem rozhodl anglický velkoklub až v poslední čtvrt hodině hry. Přitom šancí nebylo málo.

V úvodu se do šance dostal Mané, který si vyskočil na centr Robertsona, ale jeho hlavička letěla nad bránu. Ve 23. minutě se senegalský útočník ocitl v další šanci, ale jeho obětavé nůžky skončily jen na boční síti. Na druhé straně bránu Liverpoolu ohrozil Hakan Calhanoglu, ale jeho rána z rohu malého vápna jen označkovala tyč.

Krátce po přestávce se domácí zaradovali, když se Džeko v individuálním úniku dostal až před bránu a poslal míč do sítě. Vzápětí ale radost Interu zatrhl zvednutý praporek. V době přihrávky stál útočník v ofsajdu a stav se opět nezměnil.

V 75. minutě konečně udeřili hosté. Na rohový kop Robertsona si vyskočil Roberto Firmino a křižnou hlavičkou poslal Liverpool do vedení 1:0. Po chvíli se stav změnil znovu. Střelu po zemi vyslal Mohamed Salah a ta po lehké teči skončila v síti.