Pastrňák pálil v prodloužení a Boston slaví. Kaše a Kämpf asistovali

Útočník David Pastrňák rozhodl o výhře Bostonu 3:2 v prodloužení nad Ottawou. Kanonýr Bruins si tak připsal 25. gól v sezoně. Bodově se pak do statistik zapsali také David Kämpf a Ondřej Kaše, kteří asistovali u jedné z branek Toronta. Maple Leafs ale padli se St. Louis 3:6.

Boston v zápase dvakrát vedl, ale dvakrát o vedení také přišel. Vyrovnaný duel s Ottawou tak dospěl až do prodloužení, kde o sobě dal vědět David Pastrňák. Český útočník zužitkoval přihrávku Taylora Halla a zapsal si 25. gól v sezoně. Pastrňák navíc bodoval po čtyřech zápasech, kdy se do statistik nezapsal. V NHL tak zůstává nejproduktivnějším českým hráčem se 46 body.

To David Kämpf s parťákem Ondřejem Kašem si připsali bod za asistenci u třetího gólu Toronta. Maple Leafs díky němu vyrovnali na 3:3 proti St. Louis. Nicméně z výhry se nakonec radují Blues, kteří v poslední třetině vstřelili tři góly a vyhráli 6:3.

​Za Arizonu si pak zachytal gólman Karel Vejmelka. Český brankář ale obdržel pět gólů a Coyotes padli s Los Angeles Kings 3:5.

David Pastrňák má opět střeleckou formu:

Výsledky NHL:

Buffalo - Colorado 3:5 (2:3, 1:0, 0:2)
Branky:
3. Tage Thompson (J. Skinner, Tuch), 13. Tage Thompson (J. Skinner, Dahlin), 33. Tage Thompson (M. Samuelsson) – 4. MacKinnon (Makar, D. Toews), 12. Compher (Aube-Kubel), 14. Kadri (Ničuškin), 49. Newhook (Rantanen), 60. Rantanen

Winnipeg - Edmonton 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky:
51. Lowry (Toninato, Hellebuyck), 55. Connor (Morrissey, Wheeler) – 13. Hyman (Barrie, McDavid), 28. Yamamoto (McDavid), 31. McDavid (Draisaitl, Barrie), 60. Nurse.

Ottawa - Boston 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 27. Stützle (Zub, P. Kelly), 57. Holden (C. Brown, N. Paul) – 23. Lazar (Studnicka), 39. Carlo (Coyle, M. Reilly), 63. Pastrňák (T. Hall, M. Reilly).

Arizona - Los Angeles 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 9. Strälman (J. Moser, L. Eriksson), 28. Crouse (Galchenyuk, Kessel), 33. Keller (T. Boyd, Gostisbehere) – 10. A. Kempe (Kopitar, Björnfot), 39. Doughty (A. Kempe, D. Brown), 47. T. Moore (Arvidsson, Danault), 48. Doughty (Kopitar), 51. A. Kempe (Doughty, Kopitar). Brankář Karel Vejmelka 34/39, 87,2 % úspěšnost zákroků.

Toronto - St. Louis 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Branky: 16. W. Nylander (Kerfoot, Tavares), 26. W. Nylander (Kerfoot, Holl), 38. Brodie (Kämpf, O. Kaše) – 3. Bučněvič (Kyrou, R. Thomas), 12. K. Kostin (Bozak, Walman), 26. B. Schenn (Faulk, Sundqvist), 45. Saad (Perron, Parayko), 51. R. O'Reilly (Mikkola, Perron), 57. Bučněvič (R. Thomas).

Calgary - Seattle 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 4. M. Tkachuk (E. Lindholm, Zadorov), 48. E. Lindholm (Ch. Tanev, M. Tkachuk) – 13. Järnkrok.

Vancouver - Anaheim 4:7 (0:3, 2:3, 2:1)
Branky: 25. Pearson (Garland, Elias Pettersson), 36. Elias Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller), 52. Garland (Pearson, Elias Pettersson), 57. Q. Hughes (Motte) – 1. T. Terry (H. Lindholm, J. Gibson), 4. Deslauriers (D. Grant, S. Carrick), 15. Rakell (Drysdale, Zegras), 22. Henrique (Silfverberg, T. Terry), 25. Steel (Zegras, Milano), 37. Henrique (Zegras, Benoit), 44. Deslauriers (S. Carrick)