Prosadí se Pastrňák proti nejlepšímu týmu NHL? V cestě může stát Francouz

Útočník Bostonu David Pastrňák | Zdroj: Profimedia

Pondělní večer slibuje atraktivní hokejovou podívanou pro českého fanouška. Nejproduktivnější Čech v NHL David Pastrňák nastoupí proti vedoucímu týmu západní konference i celé soutěže –⁠ Coloradu Avalanche. Zápas sledujte od 19:05 na Nova Sport 1 a Voyo.

Právě David Pastrňák dokázal svým 25. gólem v sezoně rozhodnout o výhře Bostonu v prodloužení proti Ottawě. Bruins tak díky němu prolomili dvouzápasovou sérii bez výhry.

Nyní však na partu okolo havířovského rodáka čeká těžký oříšek. Medvědi totiž na svém ledě přivítají silné Colorado, které s přehledem vede Západní konferenci NHL.

​Oba týmy se naposledy střetly minulý měsíc. Tehdy hráči Avalanche zvítězili 4:3 v prodloužení a pokračovali ve vítězné sérii, která se během ledna vyšplhala až na deset utkání v řadě. Aktuálně má za sebou Colorado dvě výhry, když dokázalo porazit Vegas (2:0) a Buffalo (5:3).

Avalanche táhne zejména útočník Nazem Kadri, který má v kanadském bodování 63 bodů a dělí se o čtvrté místo v NHL. Parťák Mikko Rantanen pak drží s 58 body 9. místo. Za Boston je nejlépe bodujícím hráčem Brad Marchand, ten však kvůli trestu do dnešního zápasu nezasáhne. Zodpovědnost tak bude z velké části ležet na Davidu Pastrňákovi, jenž se po vlažnějším začátku rozjel do velice slušné formy a aktuálně má na kontě 46 bodů.

​V cestě českého útočníka by mohl stát brankář Pavel Francouz. Český gólman sice v Coloradu zastává pozici dvojky, nicméně předchozí dva zápasy odchytal kolega Darcy Kuemper, a tak by mohl Francouz tentokrát dostat šanci.

Zápas Boston Bruins vs. Colorado Avalanche sledujte dnes od 19:05 na Nova Sport 1 a Voyo. Na stejném programu pak můžete od 22:05 sledovat duel Calgary Flames vs. Winnipeg Jets. Program NHL pak završí od 1:05 zápas Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs.