Aubameyang se hattrickem za Barcelonu nesmazatelně zapsal do historie

Pierre-Emerick Aubameyang Zdroj: Profimedia

Když dá ve fotbale někdo hattrick, vždy je to velká událost. V neděli se to podařilo barcelonskému útočníkovi Pierru-Emericku Aubameyangovi, díky kterému Katalánci porazili Valencii 4:1. Gabonský kapitán se tak stal vůbec prvním hráčem 21. století, který dal hattrick v Ligue 1, Bundeslize, Premier League a La Lize.

Aubameyang poprvé v La Lize nastoupil od začátku a útoku Barcelony pořádně pomohl. Ve Valencii se prosadil hned dvakrát v prvním poločase a hattrick završil v 63. minutě, když mu nakonec připsali Pedriho sraženou střelu.

Díky tomuto hattricku se stal vůbec prvním hráčem 21. století, který nasázel tři góly během jednoho zápasu v Ligue 1, Bundeslize, Premier League a La Lize. Ve Francii se mu to podařilo v dresu Saint-Étienne proti Lorientu, kdy pomohl k výhře 4:2.

​V Německu pak v dresu Dortmundu, za který ve všech soutěžích nasázel 141 gólů. Hattrick dal tehdy proti Augsburgu a Borussia zvítězila 4:0. Shodou okolností se mu to proti tomu samému soupeři povedlo ještě jednou.

Proti Hamburku dokonce nastřílel v sezoně 2016/2017 čtyři branky. Čtvrtý hattrick v Bundeslize pak přidal v souboji s Mönchengladbachem. V Anglii se mu tři góly povedlo nastřílet v dresu Arsenalu v loňské sezoně, když sestřelil Leeds.

​V tomto tisíciletí jsou navíc pouze další tři hráči, kteří ve výše zmíněných soutěžích dokázali skórovat alespoň jednou. Kapitán Gabonu doplnil Stevana Jovetiče, Jamese Rodrígueze a Michyho Batshuayie. Navíc na Mestalle dal hattrick už v roce 2019, tehdy ho nasázel v Evropské lize v dresu Arsenalu a je tak prvním hráčem, kterému se něco podobného povedlo. Navíc je také prvním gabonským fotbalistou, jenž se trefil ve španělské nejvyšší soutěži.

Podívejte se na sestřih duelu Valencie s Barcelonou, ve kterém Aubameyang nastřílel hattrick: