Fotbal

Luxusní výplata od Newcastlu? Ne, hvězda Bayernu šla za méně k rivalovi

Luxusní výplata od Newcastlu? Ne, hvězda Bayernu šla za méně k rivalovi
Stoper Bayernu Mnichov Niklas Süle Zdroj: Profimedia

Německému fotbalovému obránci Niklasi Sülemu vyprší na konci letošní sezony smlouva v Bayernu Mnichov a již nyní je jisté, že ji neprodlouží, jelikož se před časem domluvil na přestupu do Borussie Dortmund. Nyní ale vyšlo na povrch, že mu bohatý Newcastle nabídl dvojnásobný plat, ale 26letý hráč řekl ne. S touto informací přišla německá legenda Bayernu Mnichov Lothar Matthäus.

Bayern Mnichov sice nabízel Sülemu novou smlouvu, ale německý obránce upřednostnil přestup do jiného klubu. Na stole měl hned několik nabídek. Mezi nimi byl i aktuálně nejbohatší tým světa, anglický Newcastle, který bude mít, v případě udržení se v Premier League, v létě velké ambice na přestupovém trhu. 

"Niklas dostal od Newcastlu United nabídku, díky které by měl dvojnásobný plat. Ale není to o penězích. Nemyslím si, že by si vybíral kluby kvůli výplatě. Kdyby ano, zamířil by do Anglie," řekl Lothar Matthäus, který během své kariéry vyhrál sedmkrát Bundesligu, dvakrát Pohár UEFA a stal se i mistrem světa a Evropy. 

Související obsah

​Matthäus také prozradil, že Süle byl v Bayernu nespokojený, a to je hlavní důvod, proč odchází. "Během dlouhé covidové přestávky se obětoval pro klub a pomohl mu vyhrát Ligu mistrů, kde odehrál skvělé zápasy. Cítí se nedoceněný, a to je důvod, proč řekl svému agentovi, ať mu najde jiný klub a dál nepotřebuje mluvit s Bayernem o prodloužení smlouvy."

Tato slova také potvrdil Oliver Kahn, který v Bayernu vykonává funkci výkonného ředitele. "Dali jsme mu nabídku, ale řekl, že ji nepřijímá. Na konci sezony chce klub opustit." A tak se německý reprezentant nakonec dohodl s Borussií Dortmund. V dresu Bayernu dosáhl na čtyři ligové tituly a vyhrál Ligu mistrů. Ve zbytku letošní sezony ještě může další úspěchy přidat. 

V posledním ligovém utkání proti Fürthu odehrál Süle 38 minut a asistencí přispěl k výhře 4:1.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události