Hokej

KHL má dalšího odpadlíka. Kvůli Ukrajině v soutěži končí i Dinamo Riga

KHL má dalšího odpadlíka. Kvůli Ukrajině v soutěži končí i Dinamo Riga
Dinamo Riga se rozhodlo skončil kvůli invazi Ruska na Ukrajinu v KHL. Zdroj: Profimedia.cz

V Kontinentální hokejové lize končí další celek. Zástupci lotyšského Dinama Riga oznámili na svých webových stránkách a sociálních sítích, že vystupují ze všech struktur KHL. Důvodem je ruská invaze na Ukrajinu, která už řadu dní ovlivňuje i dění ve sportu. Stalo se tak dva dny poté, co odstoupil finský Jokerit. Ten uvedl, že v letošní sezoně nebude hrát play-off.

Dinamo Riga vystupuje ze všech struktur KHL. Rozhodnutí dnes zveřejnili jeho zástupci. "Bylo učiněno rozhodnutí o vystoupení z KHL, čímž vedení klubu vyjadřuje svůj jasný postoj," uvedl za dozorčí radu hokejového celku Dinamo Riga její předseda J. Savickis na oficiálních webových stránkách klubu a veřejně tak informoval, že klub z hlavního města Lotyšska v Kontinentální hokejové lize končí. 

"V takové vojenské a humanitární krizi nevidím pro spolupráci s Kontinentální hokejovou ligou žádný důvod," doplnil. Lotyšský klub tak stejně jako řada dalších týmů, sportovců či národních svazů zareagoval na válku na Ukrajině, kterou rozpoutala ruská invaze. 

Rižské Dinamo není prvním týmem z KHL, který podobné rozhodnutí učinil. Před dvěma dny oznámil finský Jokerit, že se nezúčastní letošního play-off, které mělo odstartovat na začátku března. Jako důvod uvedli představitelé helsinského celku rovněž dění na Ukrajině.  

Související obsah

​Dinamo Riga působilo v KHL od roku 2008 a bylo jedním z pěti mužstev, které nesídlilo přímo v Rusku. Tým s výraznou českou stopou se v soutěži dostal nejdál do čtvrtfinále v sezoně 2009/2010. Letos skončil v tabulce základní části na posledním 12. místě Západní konference.

Takhle mluvil o situaci na Ukrajině obránce Jakub Krejčík, který hraje v Dinamu Minsk:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události