Tenis

Jsem vystrašená, zastavte násilí a válku, prosí ruská tenistka

Jsem vystrašená, zastavte násilí a válku, prosí ruská tenistka
Ruská tenistka Anastasija Pavljučenkovová Zdroj: profimedia.cz

Nejlepší ruská tenistka současnosti Anastasija Pavljučenkovová se přidala k dalším sportovcům a otevřeně napsala, aby její národ zastavil válku a násilí. "Jsem vystrašená, stejně jako moji přátelé a rodina," píše na twitteru.

30letá tenistka tak svým vyjádřením následuje i tenisové krajany Andreje Rubljova a Daniila Medveděva, kteří už se také ohradili proti válce na Ukrajině.

"Tenis hraji odmalička. Celý život jsem reprezentovala Rusko. Toto je můj domov a moje země. Ale teď jsem naprosto vystrašená, stejně jako moji přátelé a rodina," píše na twitteru Anastasija Pavljučenkovová.

Související obsah

Světová hráčka číslo 14 však zároveň odsoudila ruskou invazi. "Nebojím se jasně vyjádřit svůj postoj. Jsem proti válce a násilí. Osobní ambice nebo politické motivy nemohou ospravedlnit násilí. To bere budoucnost nejen nám, ale i našim dětem. Jsem zmatená a nevím, jak v této situaci pomoci," svěřila se na sociálních sítích olympijská vítězka smíšené čtyřhry z Tokia.

https://twitter.com/NastiaPav/status/1498269581445632007

"Jsem jen sportovec, který hraje tenis. Nejsem politik, nejsem veřejná osoba, nemám tedy v tomto směru žádné zkušenosti. Mohu pouze veřejně nesouhlasit s těmito přijatými rozhodnutími a otevřeně o tom mluvit. Zastavte násilí, zastavte válku," vyhlašuje Pavljučenkovová, která aktuálně léčí poraněné koleno. Zpátky na okruh WTA by se měla vrátit za 10 týdnů.

Tenistka Marie Bouzková svůj první titul na okruhu WTA nezískala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události