Další sporty

Biatlonistky jely na nejlepší výsledek v sezoně, ale Charvátovou zradila střelba

Biatlonistky jely na nejlepší výsledek v sezoně, ale Charvátovou zradila střelba
Česká biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Česká ženská biatlonová štafeta ve složení Puskarčíková, Davidová, Jislová a Charvátová dojela v posledním závodě sezony na osmém místě. Před posledním úsekem ji ale po výborném výkonu Jessicy Jislové patřilo páté místo, čímž atakovala nejlepší výsledek v sezoně. Z vítězství se radují Norky před Švédskem a Itálií. Norské reprezentantky se zároveň radují ze zisku malého křišťálového glóbu, ale není to ještě definitivní, protože Francouzky budou po diskvalifikaci podávat asi protest.

Českou ženskou štafetu odstartovala Eva Puskarčíková. K první střelbě doběhla v balíku s ostatními závodnicemi, ale nedařilo se jí zde podle představ, když sice nejela na trestný okruh, ale musela třikrát dobíjet. Z položky tak odjížděla na 15. místě se ztrátou 41 vteřin na první Američanku Dunkleeovou. Hůře na tom byly už pouze reprezentace Lotyšska a Finska.

Po střelbě vestoje na prvním úseku se už dostala na první místo norská štafeta, za kterou jela Marte Olsbu Röiselandová, která v Pekingu vyhrála pět olympijských medailí, a Tiril Eckhoffové předávala s náskokem 12 vteřin. Markéta Davidová vyrazila na trať na předposlední pozici, když Puskarčíkovou po poslední střelbě předběhla finská štafeta i přes to, že česká závodnice měla náskok 21 vteřin.

Související obsah

​Davidová na první střelbě musela jen jednou dobíjet, čímž se posunula o dvě příčky dopředu. Na čele závodu se stále držela norská štafeta, která postupně navyšovala svůj náskok na druhé Rakousko a třetí Švédsko. Severský stát se na konci druhého úseku dokázal dostat na druhé místo. Markéta Davidová štafetu předávala na desátém místě, zatímco Rakušanky se propadly na páté místo a na průběžném bronzovém umístění je vystřídaly Švýcarky. 

Jessica Jislová pokračovala ve zlepšeném výkonu českých biatlonistek, když obě střelby odstřílela čistě, díky čemuž posunula naši štafetu už na páté místo. Lucii Charvátové předávala se ztrátou pouhých 30 vteřin na třetí místo. Navíc bylo stále ve hře nejlepší štafetové umístění v letošní sezoně, kdy ženy dojely v Anterselvě na šestém místě. 

Související obsah

​Naděje se ale rozplynuly na první střelbě, kdy Charvátová musela na trestný okruh, kvůli čemuž se propadla na deváté místo. První pozici stále držely suverénní Norky, za které finišovala Tandrevoldová. České biatlonistce se nepovedla ani poslední položka, kdy opět musela kroužit. V závěrečné běžecké části ale Charvátová zabrala a vytáhla naši štafetu na osmé místo. Z vítězství se radují Norky, druhé je Švédsko a třetí Itálie. 

Konečné pořadí:
1. Norsko
2. Švédsko +37,7
3. Itálie +1:00
4. Německo +1:57
5. Švýcarsko +2:37
6. Rakousko +2:55
7. USA +3:03
8. Česká republika +3:26
   

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události