Další sporty

Seemanová se vrátila ve velkém stylu. Ve Francii zaplavala nový rekord

Seemanová se vrátila ve velkém stylu. Ve Francii zaplavala nový rekord
Zdroj: profimedia

Česká plavkyně roku 2021 Barbora Seemanová se po zranění vrátila do dlouhého bazénu ve velkém stylu. "Do Marseille jsem odjížděla s tím, že půjde spíš o trénink," přiznala plavkyně. Z Francie přitom přivezla vítězství na 200 metrů volným způsobem a třetí místo z padesátky motýlkem, kde stanovila nový národní rekord.

Závody v Marseille byly pro jednadvacetiletou reprezentantku prvními závody v dlouhém bazénu od loňské olympiády. Kvůli zranění zad odstoupila z prosincového mistrovství světa v krátkém bazénu, na začátku února v Nice skončila šestá na dvoustovce volným způsobem, ale od víkendového klání umístění na bedně neočekávala.

"Odjížděla jsem do Marseille s tím, že půjde spíše o trénink, nic moc jsem od toho neočekávala, což je vzhledem k mé povaze docela těžký úkol. Hned první start ale naprosto překonal mé očekávání, vůbec jsem netušila, že bych mohla být něčeho takového schopna. Mám z toho samozřejmě obrovskou radost," komentovala úspěch v motýlku Seemanová.

Ačkoli padesátka motýlek není nejsilnější stránka české plavkyně, ve Francii trať zaplavala za 26 vteřin a 43 setin, což je nový český rekord. K tomu přidala vítězství na 200 metrů volným stylem s časem 54 vteřin a 63 setin.

Související obsah

"Kraulové disciplíny byly o tom, abych si splnila nějaké vnitřní cíle. Chtěla jsem 200 metrů zaplavat pod dvě minuty a 100 metrů pod 56 vteřin. Vůbec jsem nečekala, že to zvládnu tak hluboko pod 56 vteřin," radovala se Seemanová.

Z výkonu se těší i její trenérka Petra Škábová. "Jsem naprosto spokojená. Na konci třetího dne už bylo znát, že je trochu unavená, protože po zranění ještě nemá kondici na to závodit tři dny, ale strašně se mi líbilo, jak se k tomu postavila a jak bojovala až do konce," říká trenérka a už vyhlíží závody příští měsíc ve Stockholmu, kde očekává ještě lepší časy.

Pod jejím vedením se na jihu Francie představil také český rekordman na trati 200 metrů motýlek v krátkém bazénu Ondřej Gemov. Ten si zlepšil osobní maximum na stejné trati volným způsobem a v motýlku mu uniklo finále o několik desetin.

"Závod jsem neplaval dobře, protože jsem nebyl soustředěný. Před finále B jsem věděl, že budu favorit, takže jsem plaval sám na sebe a mám z toho dobrý pocit, protože jsem nebyl udýchaný, ani jsem během závodu neztuhl. Do dalších závodů se můžu odpíchnout," řekl Gemov.

Seemanová na olympiádě vybojovala šesté místo, po návratu z Tokia o nové zkušenosti promluvila ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události