Sparta opět ztratila, bod zachránila v závěru. Liberec přejel Pardubice

Václav Kadlec a Bořek Dočkal v souboji Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ve středu se v české Fortuna lize dohrávaly zápasy jednadvacátého a dvaadvacátého kola. Zatímco Liberec na svém hřišti rozdrtil Pardubice 4:1 a posunul se na sedmý flek, Sparta po nepovedeném derby nevyhrála ani na hřišti Jablonce a po remíze 1:1 zůstává třetí.

Liberec na jaře ještě nevyhrál a chtěl se dotáhnout k šesté Mladé Boleslavi a začal naprosto parádně. V jedenácté minutě se po rohovém kopu prosadil obránce Jan Mikula, o dvě minuty později navíc východočeský celek oslabil Robin Hranáč. Severočeský celek tak mohl pokračovat v aktivním fotbalu, ale vzápětí inkasoval.

V patnácté minutě se prokličkoval vápnem Liberce David Huf, který krásnou střelou ke vzdálenější tyčce vyrovnal. Kamil Vacek poté ale fauloval a Michael Rabušic z penalty navrátil svému celku jednobrankové vedení. Ve třicáté minutě se "Rambo" po úniku po pravé straně prosadil podruhé a celek z Podještědí vedl již 3:1.

Dvoubrankové vedení si nakonec Slovan udržel, a dokonce jej navýšil. Necelých patnáct minut před koncem druhého poločasu se prosadil po individuální akci Imar Rodnič, který ukončil stav duelu na 4:1. V Jablonci dohrávala dvaadvacáté kolo Sparta, která o víkendu prohrávala pražské derby s vršovickou Slavii.

V sedmnácté minutě přišlo pozdvižení po zákroku Bořka Dočkala, který kopačkou zasáhl hlavu Housky, ale dostal jen žlutou kartu. Skórovat pak mohl Pešek, ale zblízka střílel do připraveného Hanuše. Vzápětí měl šanci Silný, ale i nyní vyhrál brankář. Po hodině hry se do úniku dostal bývalý hráč Jablonce Čvančara, ale Hanuše nepřekonal.

Střelnice pak vybuchla v 81. minutě, kdy se z rohového kopu prosadil ještě nedávno druholigový útočník Jan Silný. Sparta ale zvládla odpovědět za pět minut, kdy se taktéž po rohovém kopu prosadil Tomáš Čvančara, jemuž se daří i v dresu pražského klubu. Remíza je ale pro Letenské určitě zklamání, na vedoucí Slavii ztrácí devět bodů.