Hokej

Čeští para hokejisté končí šestí. S Itálií padli v prodloužení

Čeští para hokejisté končí šestí. S Itálií padli v prodloužení
Český para hokejista Michal Geier v souboji s Itálií | Zdroj: Profimedia

Česká para hokejová reprezentace nakonec z paralympiády veze šesté místo. Češi v souboji o páté místo s Itálií dlouho vedli, ale vyrovnávací branku inkasovali jedenáct sekund před koncem a v prodloužení o jejich prohře rozhodl Depaoli.

Češi odehráli skvělé semifinále s Čínou a po těsné prohře doufali alespoň v páté místo. O to se porvali s Itálií. Skóre otevřel v druhé části Ital Rosa, který Vápenku překonal střelou přesně do šibenice. Na konci druhé třetiny Češi dokázali srovnat. Alex Ohar využil přesilovou hru střelou z mezikruží.

Poprvé poslal český tým do vedení Miroslav Novotný, který využil trestné střílení v třetí třetině. Češi následně měli příležitosti na navýšení vedení, jenže třetího gólu se nedočkali. Místo toho přišlo vyrovnání opět z hole Rosy. Jediný italský střelec na turnaji se tentokrát prosadil z dorážky.

Když už to vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, v poslední minutě se do dobré příležitosti probojoval Michal Geier a gólem 45 sekund před sirénou poslal Čechy do euforie. Jenže Italové nic nezabalili, vybojovali buly v útočném pásmu a 11 sekund před koncem Macri vyrovnal na 3:3.

Související obsah

​V prodloužení Rosa vyděsil český tým, když mohl dovršit hattrick, ale v první minutě trefil pouze tyč. Po čtyřech minutách měl Rosa opět velkou šanci, ale v samostatném úniku Vápenku nepřekonal. Italové byli v prodloužení jasně lepší a převahu nakonec ve vítězný gól přetavil Depaoli, jenž vyslal perfektně umístěnou střelu. Itálie tak nakonec vybojovala páté místo, Čechům zbyla příčka šestá.

Zápas o páté místo:

Česko – Itálie 3:4 po prodl.
Branky: 28. Ohar (Veselý, Palát), 38. Novotný (TS), 45. Geier (Novotný, Raul) – 25. Rosa (Macri), 41. Rosa (Larch, Depaoli), 45. Macri (Rosa), 52. Depaoli (Macri)

Para hokej si vyzkoušel i Jaromír Jágr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události