Další sport

Davidová zpackala první střelbu, juniorka Teplá zajela sprint bez chyby

Davidová zpackala první střelbu, juniorka Teplá zajela sprint bez chyby
Česká biatlonistka Eliška Teplá Zdroj: Profimedia

Biatlonový sprinterský závod žen v estonském Otepää ovládla i přes jednu chybu Francouzka Simonová. Z Češek skončila nejlépe Jessica Jislová, která bez střelecké chyby brala 16. místo. Skvěle se ukázala i juniorka Eliška Teplá, která rovněž zastřílela bezchybně.

Největší českou favoritkou byla již tradičně Markéta Davidová, ale hrubě jí nevyšla první střelba. Trefila jen jeden terč a po čtyřech trestných kolech měla jeden z nejhorších mezičasů. Na druhé střelnici Davidová přidala další chybu a s celkovými pěti minelami skončila až v páté desítce.

O poznání lépe si vedla Jessica Jislová, která nechybovala ani jednou. Čistě zastřílela jako jedna z pouhých sedmi závodnic a v cíli brala šestnácté místo. Eva Puskarčíková i Lucie Charvátová se napoprvé mýlily jednou, ale obě si svůj výkon zhoršily na druhé střelnici. Puskarčíková po jedné další chybě brala 43. místo a Charvátová i přes tři další trestná kola skončila jednatřicátá.

Související obsah

​Parádním výkonem se předvedla teprve ve svém čtvrtém závodě juniorka Eliška Teplá. Ta neudělala ani jednu chybu a v cíli brala 36. místo. Závod vyhrála Francouzka Simonová s jednou chybou, která předběhla bezchybnou Němku Voigtovou i Norku Knottenovou, která rovněž nebyla na trestném okruhu ani jednou.

Výsledky biatlonového sprintu žen v estonském Otepää:

1. J. Simonová (FRA) 20:45,8 (1)
2. V. Voigtová (GER) +11,0 (0)
3. K. O. Knottenová (NOR) +12,8 (0)

16. J. Jislová (CZE) +53,6 (0)
31. L. Charvátová (CZE) +1:41,3 (4)
36. E. Teplá (CZE) +1:49,1 (0)
43. E. Puskarčíková +2:04,3 (2)
49. M. Davidová +2:13,4 (5)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události