Další sporty

Češi mají za sebou nejlepší smíšenou štafetu sezony. Dojeli na pátém místě

Češi mají za sebou nejlepší smíšenou štafetu sezony. Dojeli na pátém místě
Česká biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Česká smíšená štafeta ve složení Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Markéta Davidová a Jessica Jislová má za sebou nejlepší závod letošní sezony. Ačkoliv první úsek Krčmářovi nevyšel, další dva účastníci zajeli čistě a Jislová dovezla kvarteto na výborném pátém místě.

Jako první se na trať v estonském Otepää vydal Krčmář, ale absolutně mu nevyšla první střelba, na které musel použít všechny tři náhradní náboje a odjížděl se ztrátou 35 sekund na 17. místě. Na stojce český reprezentant minul sice pouze jeden terč, ale i nyní musela dobíjet třikrát. Trestnému okruhu se nakonec vyhnul a Štvrteckému předával na 11. místě.

Tomu se dařilo náramně. Po třetí střelbě, na které vyčistil všechny terče, posunul českou štafetu na deváté místo. A to samé zopakoval na stojce a opět se ani jednou nemýlil. Ze stavu odjížděl osmý a Markétě Davidové předával na pátém místě.

Související obsah

​I té se dařilo naprosto skvěle. Na ležce ani na stojce nepotřebovala ani jeden náhradní náboj, navíc na lyžích jela nejrychleji ze všech. Výsledek? Při poslední předávce čtvrté místo s 34 sekundovou ztrátou na pódiové umístění.

Jessica Jislová ale na své předešlé dva kolegy navázat nedokázala. Na obou položkách musela jednou dobíjet, přesto český tým dovezla do cíle na pátém místě. Oproti olympijským hrám v Pekingu si české kvarteto polepšilo o sedm míst a zapsalo nejlepší výsledek v sezoně. V celkovém hodnocení disciplíny skončila Česká republika desátá. Závod i celý seriál ovládlo Norsko.

Výsledky závodu smíšených štafet:

1. Norsko 1:19:39,3 (0+7)
2. Švédsko +22,5 (0+8)
3. Francie +34,4 (0+6)
.
.
5. Česko +2:34,6 (0+8)

Davidové se dařilo i v masáku, ve kterém dojela desátá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události