Další sporty

Skvělá Sáblíková skončila na závěr sezony třetí, navíc v rekordním čase

Skvělá Sáblíková skončila na závěr sezony třetí, navíc v rekordním čase
Rychlobruslařka Martina Sáblíková Zdroj: profimedia.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková dokázala na závěr sezony zapsat velký úspěch. Při finále Světového poháru v nizozemském Heerenveenu skončila v závodě na 3 000 metrů třetí. Vyhrála Nizozemka Schoutenová.

34letá česká závodnice nastoupila v poslední rozjížďce a byla o více jak tři vteřiny rychlejší než její italská soupeřka Lollobrigidová, jež nakonec skončila čtvrtá.

S časem 3:57.165, který je navíc jejím rekordním mimo vysokohorské prostředí, pak brala třetí místo, když ztratila pouze 13 tisícin na druhou Norku Ragne Wiklundovou. "V Heerenveenu jsem nikdy čas 3:57.165 nejela, byl to tady můj nejrychlejší čas o vteřinu a půl a vůbec nejrychlejší na nížinných dráhách, co se týká nadmořské výšky. Byla jsem za něj nesmírně šťastná. Cítila jsem se plná sil po celý závod. Před startem jsem měla veliký potlesk, což jsem nečekala a nabilo mě to. Necítila jsem ani žádnou bolest v průběhu, tak jsem byla diváky napumpovaná," okomentovala Sáblíková závod pro agenturu Sport Invest.

Související obsah

Dramatický závod na 3 000 metrů nakonec vyhrála suverénka letošní sezony a olympijská vítězka z Pekingu Irene Schoutenová z Nizozemska.

Finále Světového poháru rychlobruslení na 3 000 metrů (Heerenveen):

1. Irene Schoutenová (Nizozemsko): 3:56.829 
2. Ragne Wiklundová (Norsko): 3:57.152 
3. Martina Sáblíková (Česko): 3:57.165 

Jak Martina Sáblíková hodnotila olympijské hry v Pekingu?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události