Hokej

Hokejová federace zavelela. Chce, aby kluby z KHL povinně podpořily armádu

"Podpořte ruskou armádu," přibližně tak zní vzkaz Ruské hokejové federace, která žádá, aby týmy z KHL vyjádřily podporu ruským vojákům při invazi na Ukrajinu. Propagační akce, již mají jednotlivé celky uspořádat, je prý povinná.

Válka na Ukrajině už zasáhla i do spousty sportů. Výjimkou není ani hokej a ruská KHL. Z ní se kvůli ruské invazi odhlásil helsinský Jokerit a Dinamo Riga. Velké množství hráčů navíc s týmy rozvázalo smlouvu.

Některé celky už ruské armádě a prezidentu Putinovi vyjádřily podporu, ty další se budou muset přidat. Ruská hokejová federace totiž podle novináře ze sports.ru a bývalého šéfredaktora PROsportu Stanislava Gridasova zaslala klubům dopis, v němž vyžaduje, aby se jednotlivá mužstva postavila za ruské vojenské akce.

"Procházíme těžkým obdobím. Ve všech informačních zdrojích je každou minutu zveřejňováno mnoho informací a velmi často se bohužel jedná o nepravděpodobné zprávy a nepravdivost. Žádáme vás, abyste tuto akci podpořili a spolupracovali s fanoušky na problematice podpory naší armády," zaznělo prý v dopise podle sports.ru.

Federace zároveň zaslala propagandistické letáky a kromě jejich distribuce vyjádřila také přání, aby kluby materiály využily také na kostce i jako audio a video.

Související obsah

​Propaganda je pro týmy KHL povinná, kluby navíc musí nahlásit, jak se k akci připojily. Výstupy by měli kluboví zástupci zaslat den po utkání a připojit příslušnou dokumentaci k tomu, že nařízení splnili.

Na Ukrajině kvůli ruské invazi dennodenně umírají lidé:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události