Hokej

Bývalý šéf mezinárodního hokeje Fasel dostal místo v KHL

Bývalý šéf mezinárodního hokeje Fasel dostal místo v KHL
Zdroj: Profimedia

Bývalý prezident Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) René Fasel dostal nové místo ve vedení ruské Kontinentální hokejové ligy.

Dvaasedmdesátiletý René Fasel bude působit ve vedení ruské KHL. Zprávu o jeho novém působení oznámil ruský deník Sport-express. Na jaké pozici bude Švýcar v Rusku působit, zatím nebylo stanoveno.

Fasel řídil IIHF od roku 1994 až do roku 2021. Vloni jeho místo zaujal Luc Tardif z Francie. Fasel tehdy již na post prezidenta nekandidoval, ale federace mu udělila funkci čestného prezidenta. Na začátku března Fasel zkritizoval rozhodnutí IIHF o vyřazení ruské reprezentace z květnového mistrovství světa, podle něj by sport neměl být používán jako sankce.

Související obsah

​V KHL v současnosti probíhá osmifinále play-off. Ruská liga po vypuknutí války na Ukrajině čelí řadě sankcí. Na protest před play-off opustily ligu finský tým Jokerit a také Dinamo Riga z Lotyšska. NHL se soutěží pozastavila spolupráci a ztížila ruským hráčům vstup do svých řad. Ruská hokejová federace naopak žádá vedení jednotlivých ruských klubů o podporu ruské armády a zapojení se do válečné propagandy.

Kazaňský Ak Bars třeba na kostce promítl válečný symbol ruské armády:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události