Další sporty

Smutná zpráva pro českou atletku. Kvůli koronaviru přijde o mistrovství světa

Česká běžkyně na 1 500 metrů Kristiina Mäki se nezúčastní letošního halového mistrovství světa v Bělehradě. Překvapivá finalistka olympijských her v Tokiu nemůže závodit kvůli koronaviru. České rekordmance totiž vyšel i druhý PCR test pozitivní, a na halový vrchol sezony se tak nepodívá.

Mäki už dříve prozradila, že covid-19 chytil její partner Filip Sasínek i syn Kaapo. Ačkoliv se snažila izolovat, viru se přesto nevyhnula. Jak prozradila v rozhovoru pro portál deník.cz, chtěla se poprat o finále. Nyní se ale bude muset poprat s nemocí, a do srbské metropole se tedy nepodívá.

Nejsou to ale jediné komplikace české atletické výpravy před šampionátem. Do Bělehradu zatím neodcestovala ani překážkářka Helena Jiranová, kterou trápí střevní problémy. U ní by se ale mělo jednat pouze o krátkodobou záležitost.

Související obsah

​Na místo světového šampionátu tak ve středu odletělo 13 z 15 nominovaných sportovců. Ve výpravě figurují i čeští rekordmani, a to překážkář Petr Svoboda, čtvrtkař Pavel Maslák a koulař Tomáš Staněk.

Mäki tak český rekord nepřekoná. Ale na mítinku ve Valencii padaly vytrvalostní světové rekordy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události