Další sporty

Ledecká vyhrála sázku s členem týmu. Půjde do melíru, směje se lyžařka

Česká lyžařka Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony na sedmém místě, což jí zajistilo konečnou třetí pozici v pořadí disciplíny za celou sezonu. Splnila si tak jeden z cílů, se kterými do středečního závodu šla. Vyhrála díky tomu i sázku se svým fyzioterapeutem, který si musí obarvit hlavu. Tím druhým cílem byla pomoc kamarádce Sofii Goggiaové, aby jí předjetím Corinne Suterové pomohla k malému křišťálovému glóbu, což se nakonec také povedlo, a tak Ester po závodě jenom zářila.

"Se sedmým místem jsem hrozně spokojená. Dneska to bylo hodně našlapané. Všechny holky jely dost rychle. Jsem ráda, že jsem se sedmým místem posunula na třetí místo světového poháru, což byl jeden z cílů dnešního závodu," hodnotila Ledecká, která za vítěznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 28 setin sekundy. 

"Mikaela zajela skvělou jízdu, určitě si to dneska moc zasloužila. Všimla jsem si, že se jí po olympiádě nějak rozjely lyže, což je pro ni dobrá zpráva. Fandím jí v závodě o velký glóbus, protože jezdí pravidelně dobře, je to skvělá lyžařka a zaslouží si, aby za to byla právem oceněna," přeje si trojnásobná olympijská vítězka, která připomněla nezdary americké lyžařky v Pekingu, kdy nedokončila ani jednu z technických disciplín. 

Související obsah

​Ledecká odstartovala do středečního závodu úplně jako první, což je mezi lyžařkami nepopulární startovní pozice, jelikož si nemohou nastudovat prekérní části trati na základě jízdy předchozích lyžařek. "Většinou mám radši vyšší čísla, ale tentokrát jsme vybírali menší, protože jsme měli pocit, že se trať bude horšit. Myslím si, že nakonec to až takovou roli nehrálo. I poslední holky to měly pořád tvrdé a zajížděly rychlé časy, což dokázala Mikaela, která zajela skvělou jízdu," hodnotila Ledecká, která si i tak dokázala splnit všechny cíle, jež před startem měla. 

"Pro dnešek jsem měla dva úkoly. První byl, abych porazila Corinne Suterovou, aby moje italská ségra Sofia Goggiaová měla větší šanci na malý křišťálový glóbus. Tímto bych jí chtěla strašně pogratulovat a říct jí, že to je strašná frajerka. To, co předvedla tuto sezonu a jak se vrátila po zranění, to se jen tak nevidí. Za mě to je skvělá lyžařka," zmínila první z úkolů.

Související obsah

​Druhým cílem pak bylo si vyjet třetí místo v pořadí sjezdu za celou sezonu. "Taky jsem měla za úkol předjet všechny ty holky, které byly kolem mě, abych se mohla vyšvihnout ze čtvrtého místa na třetí. To byl těžký úkol, protože to bylo našlapané. Díky tomu jsem vyhrála sázku se svým fyzioterapeutem, který si musí obarvit hlavu. Nevím, jestli mu budu dělat melír já, protože to by byl ještě tvrdší trest, ale rozhodně půjde do melíru," pochvalovala si Ledecká. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události