Tenis

Novinka na grandslamech. Sjednotila se pravidla rozhodujícího tiebreaku

Novinka na grandslamech. Sjednotila se pravidla rozhodujícího tiebreaku
Tenista Rafael Nadal s trofejí pro vítěze Australian Open Zdroj: profimedia.cz

Všechny tenisové turnaje velké čtyřky sáhly ke změně pravidel. Na grandslamech se na zkušební dobu zavede v rozhodujícím tiebreaku jednotný herní systém. Zkrácená hra se nyní bude hrát do deseti bodů. Vše odstartuje už na květnovém Roland Garros.

Na jednotném herním systému se shodli zástupci rady grandslamů, kteří také novinku oznámili. Do této doby se hrál rozhodující tiebreak na každém turnaji jinak. Do deseti bodů se hrálo pouze na Australian Open, na Wimbledonu se šlo do zkrácené hry až za stavu 12:12, na US Open se hrálo klasicky do sedmi bodů a pouze na Roland Garros se v rozhodující sadě hrálo bez tiebreaku.

Nyní se za stavu 6:6 bude hrát do deseti bodů a vyhrát se bude muset typicky o dva body. "Grand Slam Board plánuje zhodnotit zkušební provoz po skončení kompletního grandslamového roku a zkonzultovat ho s WTA, ATP a ITF, než případně přistoupí k trvalé změně pravidel," píše se v prohlášení grandslamové rady.

Související obsah

​Minimálně na rok je tak konec nekonečným zápasům, který byl například k vidění na Wimbledonu v roce 2010. Po 11 hodinách a pěti minutách uspěl v prvním kole John Isner nad Nicolasem Mahutem 70:68 v pátém setu.

Na posledním Australian Open se radovala i česká deblová dvojice Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které první grandslamový turnaj sezony ovládly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události