Další sporty

Shiffrinová si v super-G zajistila velký glóbus. Ledecká mimo desítku

Shiffrinová si v super-G zajistila velký glóbus. Ledecká mimo desítku
Šťastná Mikaela Shiffrinová | Zdroj: Profimedia

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová si dva závody před koncem světového poháru zajistila velký křišťálový glóbus. Pomohlo jí k tomu druhé místo ze super-G v Courchevelu a špatný výsledek Petry Vlhové. Malý glóbus ze superobřího slalomu měla již před závodem jistý Federica Brignoneová. Ester Ledecká poslední dva závody sezony nepojede, a se sezonou se tak rozloučila 14. místem.

Poslední super-G letošní sezony ovládla Norka Mowinckelová, ale nejvíce slavila druhá Mikaela Shiffrinová. Američanka si 80 body zajistila rozhodující náskok před Petrou Vlhovou a dva závody před koncem sezony vyhrála svůj čtvrtý velký křišťálový glóbus. Slovenka skončila 17., tedy mimo body, a v celkovém pořadí skončí druhá.

Již jistá vítězka malého glóbu ze super-G Federica Brignoneová závod vůbec nezvládla a skončila na 19. místě. Přestože nebodovala, disciplínu ovládla s náskokem větším než 100 bodů.

Ester Ledecká potřebovala skončit nejhůře druhá, aby se kvalifikovala ještě na další závod, ale i když po úvodním úseku byla v zelených číslech, do cíle dojela se ztrátou 1,11 sekundy, což nakonec stačilo na 14. místo. Pro českou závodnici tak letošní sezona skončila.

Související obsah

​​Vítězkou posledního super-G sezony se stala Norka Ragnhild Mowinckelová, jež vyjela na sjezdovku jako třetí. Pak už jen sledovala, jak její soupeřky nastavenou laťku nezvládají překonat. Lara Gutová-Behramiová měla na prvním mezičase parádní náskok tří desetin, ale při dlouhém skoku se dostala mimo branku, takže závod nedokončila. Druhé místo brala zmíněná Shiffrinová a třetí příčku obsadila Švýcarka Gisinová.

Výsledky posledního super-G sezony v Courchevelu:

1. R. Mowinckelová (NOR) 1:13,68
2. M. Shiffrinová (USA) +0,05
3. M. Gisinová (SUI) +0,13

14. E. Ledecká (CZE) +1,11

Ester Ledecká díky výsledku středečního sjezdu vyhrála svou sázku s fyzioterapeutem, který si bude muset nabarvit vlasy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události