Fotbal

Pražská "S" pykají za své fanoušky. Sparta musí po derby zaplatit statisíce

Pražská "S" pykají za své fanoušky. Sparta musí po derby zaplatit statisíce
Fanoušci pražské Slavie při derby se Spartou Zdroj: Profimedia

Fotbalové derby největších českých klubů, tedy Sparty a Slavie, má dohru. Po výtržnostech fanoušků musí oba kluby zaplatit tučnou pokutu. Sparta za své příznivce musí uhradit 250 tisíc, Slavia pak 150 tisíc korun.

Sparťané musí platit za výtržnosti vedoucí k přerušení utkání. Nehrálo se hned osm minut. Příznivci letenského celku ale používali nevhodné pokřiky, používali pyrotechniku, vhazovali předměty na hrací plochu, a navíc poškodili stadion. Nakonec je z toho pokuta 250 tisíc korun.

Slávisté pykají za porušení povinností pořadatele, tedy za to, že nechali pronést velké množství pyrotechniky a z domácího kotle také zaznělo několik velmi nevhodných pokřiků.

"Fanoušci obou klubů se v derby dopustili mnoha přečinů, především masivního použití pyrotechniky. V sektoru hostů došlo mimo jiné k významnému poškození zařízení stadionu na toaletách a v sektoru samotném," prozradil předseda disciplinární komise Richard Baček.

Související obsah

​"Příznivci Sparty potom iniciovali oheň, který byl z našeho pohledu vysoce nebezpečný. Kromě toho, že incident vedl k velmi dlouhému přerušení utkání, mohlo jednání osob z našeho pohledu vyvolat paniku a mohlo vést k ohrožení zdraví a bezpečí osob v sektoru hostů," doplnil Baček.

Pokutu musí zaplatit také Baník Ostrava, konkrétně 70 tisíc korun. I zde jde o použití pyrotechniky v zápase proti Liberci. Jablonec pak musí zaplatit 20 tisíc korun za nevhodné projevy svých příznivců v souboji s Hradcem Králové.

S fanoušky je občas problém i při basketbalových zápasech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události