Štvrtecký střílel čistě a skončil ve druhé desítce. Krčmářovi se nedařilo

Biatlonista Jakub Štvrtecký Zdroj: profimedia.cz

Čeští biatlonisté na výkony žen ve sprintu příliš nenavázali. Ve světovém poháru v norském Holmenkollenu byl nejlepší z Čechů 18. Jakub Štvrtecký, který zastřílel čistě. Na 21. pozici pak byl Adam Václavík. Nedařilo se naopak Michalu Krčmářovi, který se umístil až ve třetí desítce. Závod vyhrál Nor Laegreid.

Biatlonista Sturla Holm Laegreid dokázal ve sprintu porazit i fenomén letošní sezony, tedy Francouze Fillona Mailleta, jenž měl už jistou výhru v celkovém pořadí SP. Nyní triumfoval i v hodnocení disciplíny. Třetí pak skončil Švéd Samuelsson.

Z českých závodníků se nejvíce blýskl Jakub Štvrtecký, který si díky čisté a rychlé střelbě vybojoval 18. místo. Kolega Adam Václavík pak byl jen o tři příčky za ním.

Naopak Michal Krčmář jednou chyboval na obou střeleckých položkách, a skončil tak na 33. místě. Do stíhacího závodu pak postoupil ze 39. pozice také Mikuláš Karlík. Naopak Jonáš Mareček ve stíhačce nebude, jelikož byl až na 72. místě.