MMA

Od fotbalu k MMA. Na KSW se ukáže bijec, který chytal s Čechem v Chelsea

Od fotbalu k MMA. Na KSW se ukáže bijec, který chytal s Čechem v Chelsea
Petr Čech při tréninku Chelsea Zdroj: profimedia.cz/Mitchell Gunn

Sobotní galavečer KSW 68 obohatí také zápasník Ricardo Prasel. MMA fighter patřil v minulosti mezi brankářské talenty a v 18 letech byl brankářskou trojkou v Chelsea, kde tehdy zářil Petr Čech. Nyní se 31letý bijec představí v duelu těžkých vah proti Poláku Kitovi.

Rodák z brazilské Guarapuavy původně toužil stát se vrcholovým fotbalistou a jeho sen se téměř splnil. Ricardo Prasel patřil mezi talentované brankáře a prošel juniorskými týmy v Brazílii. V 18 letech pak dokonce podepsal smlouvu s londýnskou Chelsea.

V týmu se tak objevil i po boku gólmana Petra Čecha, který byl tehdy neohrozitelnou jedničkou. "Drogba byl zatraceně neuvěřitelný. Nejezdil jsem sice na zápasy, protože jsem byl až třetí brankář – Čech a Hilario byli přede mnou. Ale hrál jsem s nimi každý den, protože po tréninku chtěli ještě zkoušet penalty a volné kopy. Já tam musel být a chytat jim. Půl hodiny, každý den, Drogba a Ballack mi stříleli na bránu," vyprávěl Prasel pro MMA Fighting.

Související obsah

​Ve 22 letech ale musel Brazilec, který má i německé občanství, ukončit fotbalovou kariéru kvůli problémům s kyčlí. V rámci rehabilitace se pak pustil do trénování jiu-jitsu, ze kterého pozvolna přešel až ke kariéře v MMA.

Nyní se Ricardo Prasel představí na galavečeru KSW 68. Soupeřem mu bude zkušený Polák Michal Kita. Pro 31letého Brazilce půjde o premiéru v rámci polské organizace. O hlavní zápas se postará francouzská senzace Salahdine Parnasse, který bude poprvé obhajovat titul od znovuzískání pásu šampiona pérové váhy. Do cesty se mu tentokrát postaví polský ranař Daniel Rutkowski, který dříve ovládl organizace FEN a Babilon.

Na KSW 67 triumfoval zápasník Phil De Fries:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události