Fotbal

Kdo koupí fotbalovou Chelsea? Ve hře je prezident atletiky i majitelé MLB klubu

Kdo koupí fotbalovou Chelsea? Ve hře je prezident atletiky i majitelé MLB klubu
Šéf Světové atletiky Sebastian Coe Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Chelsea by už brzy mohla mít nového majitele. O koupi slavného londýnského velkoklubu má pak zájem i šéf Světové atletiky Sebastian Coe. Dalším zájemcem je britský realitní magnát Nick Candy nebo majitelé baseballového klubu Chicago Cubs.

Zájemci o koupi fotbalové Chelsea se museli přihlásit do pátečního večera. Aktuálně tak o Blues usilují tři finanční subjekty. Mezi nimi je také prezident Světové atletiky (WA) a bývalý slavný atlet Sebastian Coe, který má zájem ještě společně s bývalým šéfem letecké společnosti British Airways Martinem Broughtonem.

O koupi londýnského celku pak usiluje také Nick Candy, britský realitní magnát a také velký fanoušek Chelsea. 49letý byznysmen se spojil s jihokorejskými společnostmi Hana Financial Group a C&P Sports Limited. Dohromady pak nabízí za koupi Chelsea 2 miliardy liber (cca 59 miliard korun).

Související obsah

Blues by pak ráda získala také rodina Rickettových, která v roce 2009 koupila americký baseballový klub Chicago Cubs za 650 milionů liber (cca 19,2 miliardy korun).

Ačkoliv oficiální lhůta pro zájem o koupi Chelsea skončila v pátek ve 21:00, spekuluje se, že by se do boje o získání úřadujícího vítěze Ligy mistrů mohli přihlásit ještě další lidé.

Související obsah

Chelsea vlastní od roku 2003 ruský oligarcha Roman Abramovič. Kvůli válce na Ukrajině na něj byly uvaleny obří finanční sankce, které přímo ovlivňují i chod londýnského klubu.

Podívejte se na nejnovější reportáž ohledně finančních problémů Chelsea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události