Fotbal

El Clásico na Nova Sport: Se speciálním studiem i možností vyhrát ceny

Slavné El Clásico je na programu již dnes. Real Madrid a Barcelona se střetnou tentokrát v rámci 29. kola španělské La Ligy. Favoritem je domácí Real, který ovládl posledních pět vzájemných soubojů. Zlepšená forma Barcelony však slibuje napínavý souboj té nejvyšší kvality. Přímý přenos i se speciálním studiem vysílá exkluzivně stanice Nova Sport 3 v neděli 20. března od 20:30.

Oba týmy mají za sebou úspěšné zápasy v evropských pohárech, oba týmy dokázaly otočit nepříznivý stav a postoupit do další fáze. Příběhy to jsou však odlišné. Zatímco Real narazil na hvězdný tým PSG v rámci Ligy mistrů, Barcelona se trápila v Evropské lize proti Galatasarayi, kterému v turecké lize patří až 11. příčka. Barceloně se výsledkově také daří, během posledních dvou měsíců odehrála 11 zápasů bez porážky. Prodloužit tuto sérii proti nejlepšímu týmu, na který ve Španělsku může narazit, však bude extrémně náročné.

Real hlásí jednu velkou ztrátu, mimo hru je totiž kanonýr Karim Benzema. Díky pohodlnému náskoku sice Los Blancos nepotřebují nutně sbírat body, El Clásico je však otázka prestiže a bezpochyby půjdou nekompromisně za výhrou. Barcelona bude spoléhat hlavně na lednové posily z Premier League, které v posledních týdnech tým táhnou – Ferrana Torrese a Aubameyanga. O schopnostech ofenzivních hráčů na obou stranách zkrátka není pochyb. V posledním El Clásicu v rámci semifinále španělského Superpoháru padlo pět gólů, uvidíme podobnou přestřelku i tentokrát?

Související obsah

Kromě samotného fotbalu bude součástí El Clásica i kampaň La Ligy s názvem "Together vs. Racism". V rámci své akce s názvem Týden proti rasismu ("Anti-Racism Week") přichází La Liga s online i offline iniciativami, které poběží do 21. března, což je Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace. Týmy Realu i Barcelony by měly před zápasem nastoupit ve speciálních symbolických dresech, na nichž jsou na černém podkladě rozmístěny velké různobarevné otisky prstů.

Hosty studia, které moderuje Milan Štěrba, budou tentokrát Martin Hašek a Daniel Kolář. V rámci studia budou kromě zajímavých postřehů k nahlédnutí i hodnotné ceny od La Ligy, které mají fanoušci šanci vyhrát v soutěži na instagramovém profilu Nova Sport. Do komentátorského boxu usednou Michal Jinoch a Vojtěch Tichava.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události