Další sporty

Další skok do historie. Švéd Duplantis opět překonal světový rekord

Švédský tyčkař Armand Duplantis opět přepisoval historii. Na halovém mistrovství světa v Bělehradě překonal vlastní světový rekord (619 cm). Ten nový má hodnotu 620 centimetrů.

22letý tyčkař patří mezi sportovní fenomény. Dnes svoji výjimečnost prokázal na halovém mistrovství světa, kde získal zlato, a navíc vylepšil svůj vlastní světový rekord.

Laťku ve výšce 620 centimetrů překonal na třetí pokus a zlepšil výkon 619 centimetrů, jenž stanovil před necelými dvěma týdny také v Bělehradě. Celkově tak překonal světový rekord už počtvrté a pomalu dává zapomenout na výkony legendárního Ukrajince Sergeje Bubky a Francouze Lavillenieho, jenž v roce 2014 skočil v hale 616 centimetrů.

Související obsah

​Armand Duplantis zároveň získal další cenný triumf, když po zlatu z olympiády v Tokiu oslavuje také nejcennější kov na halovém mistrovství světa.

Češi na HMS nezískali ani jednu medaili, což se jim naposledy stalo v roce 2008. V neděli doběhla na pátém místě mužská čtvrtkařská štafeta. Překážkář Petr Svoboda pak skončil už v semifinále.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události