Nadalova vítězná série je u konce. V Indian Wells ji přerušil Fritz

Taylor Fritz s trofejí pro vítěze turnaje v Indian Wells Zdroj: Profimedia

Dlouhá 20zápasová vítězná šňůra Rafaela Nadala je u konce. Do finále Masters v Indian Wells byl španělský tenista letos neporažen. V boji o titul ale padl s 24letým Američanem Taylorem Fritzem 3:6 a 6:7. Domácí tenista tak slaví svůj nejcennější titul.

Fritz nešel do zápasu v úplně ideálním rozpoložení. Na předzápasovém tréninku si podvrtl kotník, který si poranil už v semifinálovém utkání s Rubljovem. Jeho tým ho ale dal dohromady a do utkání nastoupil se zatejpovaným kotníkem. Zranění amerického tenistu evidentně tolik nelimitovalo, protože se rychle dostal do vedení 4:0.

Nadal si sice dokázal vzít jeden servis zpět, ale následně potřetí v průběhu setu o podání přišel a prohrál 3:6. Ihned poté se s fyzioterapeutem odebral do útrob stadionu. Na vině byly bolesti zad.

Ve druhé sadě už to byla vyrovnaná bitva, kterou musel rozhodovat až tie-break. Španěl v něm vedl 5:4 a měl výhodu dvou podání, ale Fritz získal dva minibrejky a následně už trojnásobného šampiona turnaje v Indian Wells dorazil. Po dvou hodinách a šesti minutách se tak mohl radovat ze svého nejcennějšího titulu. Předtím slavil pouze na travnatém turnaji v Eastburne v roce 2019.

​Turnaj kategorie Masters 1000 ovládl americký tenista poprvé od Miami 2018, kde tehdy vyhrál John Isner. A v Indian Wells se na domácího vítěze čekalo od roku 2001, kdy triumfoval Andre Agassi. Fritz se navíc posunul na 13. místo světového žebříčku.

Pro Nadala šlo o první porážku v letošním roce. Přemožitele nenašel v předchozích 20 duelech. Lepší vsup do sezony měl jen Novak Djokovič v roce 2011, kdy vyhrál 41 zápasů a předloni 26. 35letý Španěl na dalším Masters v Miami startovat nebude a představit by se měl opět až na antukovém turnaji v Monte Carlu.