Fotbal

O nákup Chelsea se hlásí další zájemci. Banka chce zúžit výběr na tři

O nákup Chelsea se hlásí další zájemci. Banka chce zúžit výběr na tři
Chelsea Zdroj: TV Nova

Americká banka Raine Group, která dohlíží na prodej fotbalového klubu Premier League Chelsea, plánuje v pondělí nebo úterý zúžit seznam uchazečů na tři. S touto informací přišla britská mediální agentura Reuters. Podle zpráv zájemců přibývá.

Chelsea měl původně v plánu prodat její majitel Roman Abramovič, ale britská vláda na něj uvalila sankce, které mu znemožnily jakkoli s klubem nakládat a kontrolu nad klubem fakticky převzala právě vláda Spojeného království, která ho tak nyní může i prodat. Před sankcemi chtěl ruský podnikatel prodat londýnský klub za 3 miliardy liber (88,5 miliard korun).

Zájem o koupi londýnského klubu v pondělí projevila globální investiční společnost Centricus, která taktéž sídlí v hlavním městě Anglie. Nabídka je vedená spoluzakladatelem Nizarem Al-Bassamem a generálním ředitelem Garthem Ritchiem, kteří jsou údajně také velkými fanoušky Blues a vlastní i permanentku.

Související obsah

​Podle britských médií patří mezi další uchazeče také společnost Saudi Media ze Saúdské Arábie, v jejichž čele stojí podnikatel Mohamed Alkhereiji. Aby se věci posunuly kupředu, bylo agentuře Reuters sděleno, že americká banka Raine Group zúží výběr, přičemž proces zpomalují stále přicházející nabídky. 

Během několika příštích týdnů bude vládě předložen preferovaný kupec nebo kupci, kteří musí předložit zvláštní licenci pro jakýkoli prodej. Vláda požaduje důkaz, že Abramovič nebude mít z toho žádný finanční zisk. Následně musí projít testem vlastníků a ředitelů Premier League. 

Související obsah

​O koupi dvojnásobného vítěze Ligy mistrů už v pátek projevili zájem šéf Světové atletiky Sebastian Coe, britský realitní magnát Nick Candy nebo majitelé baseballového klubu Chicago Cubs. 

I přes finanční problémy se Chelsea podařilo postoupit do semifinále FA Cupu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události