Fotbal

Komplikace pro fotbalovou reprezentaci. Do Švédska musí odletět až ve středu

Českou fotbalovou reprezentaci čeká už ve čtvrtek důležité barážové utkání o mistrovství světa v Kataru proti Švédsku. Odletět do Stockholmu měli hráči už v úterý odpoledne, ale kvůli technické závadě na letadle se do severského státu přesunou až ve středu.

Český tým musí kvůli řadě zraněných hráčů odehrát klíčový barážový zápas proti Švédsku ve značně okleštěné sestavě. Aby toho nebylo málo, potkaly ho i technické problémy, kvůli kterým nemůže do Stockholmu dorazit, jak bylo naplánováno. "Česká reprezentace mění program. Z důvodu technické závady na letadle se do Švédska přesune až ve středu. Věříme, že i když musíme podobné věci řešit, tak vše dopadne podobně jako loni na Euru, když jsme po takových problémech porazili Nizozemsko a postoupili do čtvrtfinále mistrovství Evropy," sdělil ve stručnosti tiskový mluvčí národního týmu Petr Šedivý s tím, že podrobnosti o odletu dodá později, až to bude možné.

​Trenér Šilhavý se pro nadcházející sraz musí obejít bez řady zraněných hráčů. Jedná se o Vladimíra Coufala, Ondřeje Čelůstku, Tomáše Kalase, Jana Bořila, Petra Ševčíka, Matěje Vydru a Aleše Mandouse. Povoláni nebyli ani hráči, kteří se po zdravotních problémech vrací do původní formy - David Hovorka, Ondřej Kúdela, Filip Novák, Lukáš Provod a Václav Černý. Reprezentační kariéru nedávno ukončil Pavel Kadeřábek a brankář Ondřej Kolář se ze srazu omluvil. 

Související obsah

​Zápas proti Švédsku se odehraje ve čtvrtek od 20:45. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události