Fotbal

Jsme zklamaní, ale Švédi byli překvapení, jak jsme je potrápili, říká Sadílek

Jsme zklamaní, ale Švédi byli překvapení, jak jsme je potrápili, říká Sadílek
Zdroj: Profimedia

Mladý fotbalový záložník Michal Sadílek byl fanoušky vyhlášen nejlepším českým hráčem v barážovém zápase proti Švédsku, který svěřenci trenéra Šilhavého prohráli kvůli gólu ve 110. minutě. Na sobotní tiskové konferenci Sadílek přiznal, že i po dvou dnech je zklamání pořád velké, ale musí teď udělat vše pro to, aby se co nejlépe připravili na přípravné utkání s Walesem.

"Je to smutné. Jsme zklamaní, jak ten zápas dopadl. Zasloužili jsme si hrát v Polsku a tam se o to poprat. I Švédsko bylo překvapené, jak jsme je potrápili," řekl Sadílek novinářům zklamaně. Kromě psychické únavy se hráči musí vyrovnávat i s úbytkem sil, které jim 120minutový zápas přinesl.

"Vždycky dva dny po zápase je to nejhorší. Člověk cítí šrámy, a hlavně když se prohraje, tak ta regenerace je těžší. Ale myslím, že jsme měli kvalitní regenerační trénink a zítra se budeme plně připravovat na Wales," nepochybuje 22letý záložník, který dostává v reprezentaci čím dál tím více prostoru.

"Když na mě trenér ukáže, tak je jen na mně, jak se s tou šancí popasuji. Vždy se snažím odevzdat maximum. V naší mládežnické kategorii jsme měli úspěchy, když se nám podařilo postoupit na všechny šampionáty. S těmi kluky se znám šest nebo sedm let a jsem rád, že je potkávám i tady," je spokojený se svou rolí.

Související obsah

​Ačkoliv se nepodařilo postoupit s reprezentací na světový šampionát, je s letošní sezonou Sadílek spokojený, protože se jeho Twente v nizozemské lize vede nad očekávání.

"Jsem moc spokojený, protože Twente je nádherný klub s historií, je to čtvrtý nejúspěšnější tým v Nizozemsku. Na této pozici se i momentálně nacházíme, takže v klubu panuje naprostá spokojenost, protože ještě nedávno hrál druhou ligu a málem vyhlásil bankrot. Lidi se z toho těší, že se nám daří. Před sezonou jsme měli za cíl play-off o evropské poháry, což znamenalo být do osmého místa, nyní je to už deváté. První čtyři postupují přímo, tak uděláme všechno pro to, aby se nám to povedlo," říká Sadílek rozhodně.

Na tiskové konferenci se vyjádřil i ke svému spoluhráči Václavu Černému, který kvůli přetrženému vazu v koleni byl mimo hru deset měsíců. "Venca v listopadu poprvé nastoupil do utkání se Spartou Rotterdam. V týmu je hodně oblíbený, mají ho rádi i fanoušci Twente, kteří chtějí, aby už nastupoval v základu a vrátil se do bývalé formy. Ale ono je to těžké, když si prošel takovými zraněními v posledních třech letech," řekl mladý záložník a zároveň zmínil i dokument Václav, který byl o Černém natočen.

"Dělala to stanice ESPN a ohlas byl obrovský. Venca popsal, čím vším si procházel a jak je cesta zpátky náročná, protože s tím měl problém už před dvěma nebo třemi lety. Venca má obrovský respekt nejen u mě, ale i u ostatních lidí," podpořil na dálku svého kamaráda a spoluhráče.

Související obsah

​Sadílek má z nizozemské ligy také zkušenost s rotterdamským Feyenoordem, který je soupeřem Slavie ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. "Holi a Maso (Tomáš Holeš a Lukáš Masopust) se mě vyptávali, jak to s Feyenoordem teď vypadá. Když se hraje u nich, tak je to hrozně těžké, protože diváci dokáží hráče vyburcovat k těm nejlepším výkonům, což si Slavia vyzkoušela už ve skupině. Je to nepříjemný a agresivní soupeř, ale má i fotbalovou kvalitu," upozornil Trpišovského družinu. 

Kvůli technickým problémům s letadlem museli Češi odletět do Švédska až o den později. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události