Hokej

Vážné zranění útočníka Arizony. Z ledu jej odvezli na nosítkách, letos dohrál

Hodně ošklivé zranění si přivodil elitní útočník Arizony Coyotes Clayton Keller. Ten v souboji s obráncem Melochem nešťastně upadl a tvrdě najel nohou do mantinelu, zasahovat dokonce museli doktoři přítomní na stadionu. Kellera odnesli na nosítkách, hráč ale ukázal palec nahoru na znamení, že je v pořádku.

Vypadalo to ale opravdu děsivě. Hrálo se posledních pět minut, kdy Keller v rychlosti zavrávoral a brutálně najel do mantinelu. Za brankou ztratil rovnováhu a letěl směrem na hrazení, do kterého naboural pravým kolenem. Třiadvacetiletý útočník poté zůstal ležet na ledě a sám jej opustit nedokázal. 

Rodáka z Chesterfieldu v Missouri museli z ledu odnést na nosítkách, Keller ale při opouštění ledové plochy ukázal palec nahoru. Nyní jej ovšem čeká dlouhá pauza. "Víme, že zranění bude dlouhodobého rázu," pronesl po utkání kouč Coyotes Andre Tourigny. "Vidět ho, jak trpí vážným zraněním, je extrémně těžké," dodal kouč Arizony. 

Související obsah

​Nejde o prvního hráče, který se v dresu Arizony takto ošklivě zranil. Na začátku ročníku byl kolenem faulován Čech Dmitrij Jaškin, jenž také do konce letošní sezony nejspíše nenastoupí. V utkání nakonec zářili se 40 zákroky Karel Vejmelka a dvougólový Jan Jeník, který vstřelil svůj třetí a čtvrtý gól v kariéře. 

Samotný Keller se vyjádřil na Twitteru a všem poděkoval. "Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, fanouškům a doktorům za podporu. Sezona je pro mě bohužel u konce, ale pohodlně odpočívám v nemocnici. Vrátím se zpět na první den následujícího ročníku.

Během dne pak Keller podstoupil operaci zlomené nohy a podle klubových informací si vedl dobře. Mimo hru byl měl být na čtyři až šest měsíců. Teoreticky by tak mohl být připraven na start následujícího ročníku NHL. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události