Pastrňák pomohl k výhře Bostonu třemi nahrávkami, asistovali i Hertl a Gudas

Český útočník David Pastrňák přispěl k vysoké výhře Bostonu nad New Jersey třemi nahrávkami. Při vítězství 8:1 byl u třetí, páté a osmé trefy svého celku a mohl s Bruins oslavit dvoubodový triumf. Dvě asistence zapsal také Tomáš Hertl, který nahrával Meierovi a Burnsovi. Ani dvě trefy ale hokejistům Sharks nestačily, ti totiž padli 2:4. Jeden bod za nahrávku zaznamenal v dresu Floridy Radko Gudas. Vítězství s Coloradem oslavil Pavel Francouz, jenž odchytal celých 60 minut a připsal si 25 úspěšných zákroků. Další český brankář Dan Vladař zůstal jen na lavičce.

Boston se v dalším duelu NHL utkal s New Jersey a znemožnil soupeře osmi góly. Ten první vsítil už v 1. minutě duelu Grzelcyk a hosté o 11 minut později srovnali, na další góly ze strany Bruins už ale poté nenašli odpověď. Mužstvo okolo Davida Pastrňáka totiž následně rozvlnilo síť soupeřovy klece ještě sedmkrát.

Na třetím zásahu Bostonu z hole Hauly se asistencí podílel David Pastrňák, který ale u jedné nahrávky nezůstal. Byl i u trefy Bergerona ze 30. minuty a branky Halla z konce druhé třetiny. Nejvíc se střelecky dařilo Bradu Marchandovi, jenž vsítil dva góly. Bilancí 1+2 se pak mohl pochlubit Patrice Bergeron.

Z vítězství své Floridy se radoval také Radko Gudas. Jeho Panthers rozstříleli Chicago čtyřmi trefami a český bek přispěl k triumfu jednou asistencí, když byl na ledě u trefy Lomberga. Výhru zrežírovali brankář Bobrovskij a Rus Barkov. Prvně jmenovaný vychytal čisté konto, druhý pak dvakrát skóroval.

​Prohru naopak musel kousat Tomáš Hertl se svým San Jose. A to přitom Sharks dvakrát vyrovnali a český forvard nahrával na obě branky svého týmu. Nejprve nádherně našel v předbrankovém prostoru Meiera, následně přiťukl kotouč po buly Burnsovi, jenž z vrcholu levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Za stavu 2:2 ale Colorado přidalo plyn a po dalších dvou trefách vyhrálo 4:2. V dresu vítězů odchytal celé utkání Pavel Francouz. Ten si připsal 25 úspěšných zákroků a vytáhl úspěšnost takřka k 93 procentům.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Boston Bruins – New Jersey Devils 8:1 (2:1, 6:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Grzelcyk, 17. DeBrusk (Bergeron, H. Lindholm), 23. Haula (Pastrňák), 27. B. Marchand (DeBrusk, Grzelcyk), 30. Bergeron (Pastrňák, McAvoy), 31. B. Marchand (M. Reilly, Bergeron), 33. McLaughlin (Frederic), 37. T. Hall (Pastrňák) – 12. J. Hughes (N. Hischier, Severson)

Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets 7:3 (1:2, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Giordano (I. Michejev, Liljegren), 22. W. Nylander (Matthews, Marner), 25. Tavares (C. Dahlström, I. Michejev), 29. W. Nylander (Marner, Rielly), 34. I. Michejev (Engvall), 58. Matthews (Marner), 59. Liljegren (W. Nylander, Giordano) – 4. Wheeler (Sanford), 8. P. Stastny (Ehlers, Scheifele), 24. Ehlers (Morrissey)

Florida Panthers – Chicago Blackhawks 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Barkov (Forsling, Verhaeghe), 28. Lomberg (J. Thornton, Gudas), 32. Forsling (S. Reinhart, Marchment), 54. Barkov (Huberdeau, S. Reinhart)

New York Islanders – Columbus Blue Jackets 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Aho (Nelson), 9. Wahlstrom (Parise, Barzal), 44. Palmieri (Bailey, Pelech), 50. Barzal, 60. Pulock – 29. Bemström (E. Robinson, Kukan), 31. Danforth

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Aho (A. DeAngelo, T. Teräväinen), 20. A. Svečnikov (Slavin, Domi), 24. T. Teräväinen (Aho, A. DeAngelo), 59. A. Svečnikov (Slavin)

Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 3:4p
Branky a nahrávky: 11. Dumba (Boldy), 38. F. Gaudreau (K. Fiala, Boldy), 42. Kaprizov (Hartman, Spurgeon) – 2. Rakell (Marino, Zucker), 22. Guentzel (Letang, Malkin), 30. Rakell (Crosby), 64. Malkin (Rust, Matheson)

Calgary Flames – Los Angeles Kings 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. J. Gaudreau (Järnkrok, Hanifin), 54. Gudbranson (Monahan, Lucic) – 22. Iafallo (A. Kempe, Edler), 56. Arvidsson (Danault, O. Määttä), rozh. náj. L. Andersson

Colorado Avalanche – San Jose Sharks 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 22. Newhook (MacDermid, E. Johnson), 44. Helm (Ničuškin), 53. Rantanen (Kadri, Makar), 56. Burakovsky (E. Johnson, Kadri) – 33. T. Meier (Hertl, Barabanov), 47. B. Burns (Hertl)

Anaheim Ducks – Dallas Stars 2:3p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Drysdale (Henrique, S. Carrick), 57. Shattenkirk (Vaakanainen, T. Terry) – 10. R. Suter (Seguin, Peterson), 56. Sekera, 61. Jamie Benn (M. Heiskanen)​